Promesy dla Powiatu Staszowskiego.
2011-08-04 14:56:11

We czwartek 21 lipca br., w sandomierskim Ratuszu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller wręczył promesy przeznaczone na odbudowę zniszczeń w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Dla powiatu staszowskiego przeznaczono kolejną kwotę w wysokości 1 mln 2 00 tys. zł. Ze środków tych odnowione zostaną kolejne odcinki dróg uszkodzonych w wyniku „powodzi 2010”. Z terenu powiatu staszowskiego znaczne środki finansowe otrzymały także jednostki samorządów gminnych.

staszow_promesy.jpg

Minister Jerzy Miller zakomunikował o pomocy dla samorządów w ramach dodatkowych środków z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Powiat staszowski wnioskował o środki z tego funduszu i otrzymał pomoc w kwocie 1 mln 640 tys. 109 zł, z których to środków zostanie odnowiony most na rzece Korzenna w gminie Bogoria.

Z łącznej kwoty 25 mln 600 tys. zł, którą otrzymało województwo świętokrzyskie, łącznie samorządy powiatu staszowskiego otrzymały 20 % środków. Starosta staszowski Andrzej Kruzel podziękował ministrowi Jerzemu Millerowi za pomoc i wsparcie finansowe udzielone samorządom.

Władze wojewódzkie na czwartkowej uroczystości reprezentowała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba, która także wyraziła serdeczną wdzięczność za okazaną pomoc.  

Tekst: Michał Skrętek
Foto: Robert Wyrzykowski
Źródło: staszowski.eu


 

 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10051