Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazika Krawczyka i Stasia Muchy.
2011-08-04 12:32:17

7 sierpnia zapraszamy do Niegosławic na Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazika Krawczyka i Stasia Muchy. Uroczystość upamiętniająca dwóch legendarnych muzyków ludowych z Ponidzia zorganizowana w formie rodzinnego pikniku jest kontynuacją corocznego Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Instrumentalistów Ludowych w Niegosławicach.

W imprezie, która odbędzie się 7 sierpnia 2011r. na placu OSP w Niegosławicach weźmie udział 9 kapel i soliści z całego województwa - ponad 60 uczestników. Początek o godz. 14.00.

Wystąpią:

Kapela Adama Kocerby „Działoszacy”

Kapela Mirosława Piaseckiego

Kapela Czesława Wojsława

Kapela "Grzybowianie" z zespołem "Grzybowianki"

Kapela „Buskowianie”

Kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy

Waldemar Nowak - występ solowy

Kapela „Olbryszanie”

Kapela Maćka Sobonia „Ponidzie”

 

Od godz. 19 - zabawa taneczna pod gwiazdami

Atrakcje dla dzieci - karuzela, zjeżdżalnie, konkursy i.t.p.

Dla dorosłych - pełny wyszynk

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Wstęp wolny!

 

Patronat:

- Czesław Siekierski - Eurodeputowany

- Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda Świętokrzyski

- Jan Moskwa - Starosta Pińczowski

- Tadeusz Sułek - Wójt Gminy Złota

- Bank Spółdzielczy w Pińczowie

 

Organizatorzy:

- Adam Jarubas - Honorowy Sołtys Niegosławic,

- Jan Warzecha - Sołtys Niegosławic,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Niegosławicach,

- Ośrodek Kulturalno - Historyczny BELDONEK - Pałac Wielopolskich w Chrobrzu

 

Źródło: pinczow.travel


 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10044