Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazika Krawczyka i Stasia Muchy. 2011-08-04 12:32:17
7 sierpnia zapraszamy do Niegosławic na Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazika Krawczyka i Stasia Muchy. Uroczystość upamiętniająca dwóch legendarnych muzyków ludowych z Ponidzia zorganizowana w formie rodzinnego pikniku jest kontynuacją corocznego Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Instrumentalistów Ludowych w Niegosławicach.
W imprezie, która odbędzie się 7 sierpnia 2011r. na placu OSP w Niegosławicach weźmie udział 9 kapel i soliści z całego województwa - ponad 60 uczestników. Początek o godz. 14.00.
Wystąpią:
Kapela Adama Kocerby „Działoszacy”
Kapela Mirosława Piaseckiego
Kapela Czesława Wojsława
Kapela "Grzybowianie" z zespołem "Grzybowianki"
Kapela „Buskowianie”
Kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy
Waldemar Nowak - występ solowy
Kapela „Olbryszanie”
Kapela Maćka Sobonia „Ponidzie”
Od godz. 19 - zabawa taneczna pod gwiazdami
Atrakcje dla dzieci - karuzela, zjeżdżalnie, konkursy i.t.p.
Dla dorosłych - pełny wyszynk
Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Wstęp wolny!
Patronat:
- Czesław Siekierski - Eurodeputowany
- Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda Świętokrzyski
- Jan Moskwa - Starosta Pińczowski
- Tadeusz Sułek - Wójt Gminy Złota
- Bank Spółdzielczy w Pińczowie
Organizatorzy:
- Adam Jarubas - Honorowy Sołtys Niegosławic,
- Jan Warzecha - Sołtys Niegosławic,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Niegosławicach,
- Ośrodek Kulturalno - Historyczny BELDONEK - Pałac Wielopolskich w Chrobrzu Źródło: pinczow.travel
|
|
|