Bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne.
2011-08-04 10:45:29

W dniach 4-19 sierpnia 2011 r. w godz. od 9.00 do 16.00 odbędą się bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne w cytomammobusie który stacjonował będzie na parkingu przy Przychodni Rejonowej Nr 1 w Busku-Zdroju, ul. Sądowa 9.

 

 mamografia_01s.jpg
Foto archiwum

Z badań mogą skorzystać kobiety spełniające następujące warunki:

a) badania cytologiczne – kobiety w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonanej cytologii w ramach NFZ w ciągu ostatnich 3 lat,


b) badania mammograficzne – kobiety w wieku 50-69 lat które:
-w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach NFZ,
- otrzymały w 2010 r. pisemne wskazania do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach,
- nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi.

 

Źródło: www.busko.pl




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10038