Władysław Zachariasiewicz zasadził swoje drzewo w Busku-Zdroju. 2011-07-27 14:08:33
W dniu 26 lipca 2011 r. o godzinie 12, 00 przed Sanatorium „Marconi” spotkała się grupa ludzi w celu uczestniczenia w ważnym zdarzeniu. Pan Władysław Zachariasiewicz blisko stuletni senior waszyngtońskiej Polonii urodzony w Krakowie w dniu 7 listopada 1911 r. na prośbę Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju wsadził swoje pamiątkowe drzewo i nazwał go „WŁADYSŁAW”.

Wsadzone drzewo nazywa się Buk pospolity "Red Obelisk", jest to kolumnowa odmiana buka o barwnych liściach. Dorasta do 15 m wys., przy szer. 3 m. Liście ciemnoczerwone, powcinane, błyszczące, jesienią przebarwiające się na jasnobrązowo.
~ed~ Źródło: www.tmb.busko.pl
|
|
|