swietokrzyskie.info

Niedziela, 07 czerwca 2026, Do końca roku 207 dni Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

XXV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie w Tokarni

Dodane: Marta Data: 2025-09-03 09:36:32 (czytane: 16662)  Wersja do druku

W niedzielę, 7 września 2025 roku, w godzinach 10.00–18.00 na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni odbędą się XXV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Organizatorami wydarzenia są Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Kielecki, Prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej oraz Dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej.

Zobacz

Obchody rozpoczną się od ustawienia wieńców dożynkowych i uroczystego korowodu, który przejdzie do kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia. O godzinie 10.00 odprawiona zostanie Msza Święta z oprawą zespołu „Złoty Kłos”. Następnie uczestnicy obejrzą prezentację wieńców na scenie amfiteatru, połączoną z występami regionalnych artystów, m.in. zespołu „Pieśni i Tańca Leśnianie”.

W programie znalazł się również konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz koncert muzyki ludowej, który potrwa od godziny 14.30 do 18.00. Na scenie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Piekoszowianie”, Kapela Działoszacy, Zespół Rodzina Całków oraz Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”. 

Program: 

  • 7.30–8.30 – ustawianie wieńców dożynkowych

  • 9.45 – uformowanie i przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia (Sektor Małomiasteczkowy)

  • 10.00 – uroczysta Msza Święta z oprawą zespołu „Złoty Kłos”

  • 10.50 – poświęcenie wieńców dożynkowych

  • 11.30 – prezentacja wieńców na scenie amfiteatru Małomiasteczkowego Sektora Ośrodka, występ zespołu „Pieśni i Tańca Leśnianie”

  • 13.35 – ogłoszenie wyników Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

  • 14.30–18.00 – koncert muzyki ludowej



Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. XXV Dożynki Wojewódzkie będą okazją do wspólnego świętowania plonów oraz zaprezentowania bogactwa tradycji ludowych regionu świętokrzyskiego.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry