swietokrzyskie.info


Niedziela, 23 czerwca 2024, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: Lista kandydatów

Dodane: Marta Data: 2024-06-07 09:14:33 (czytane: 3127)  Wersja do druku

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W okręgu nr 10, obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie, wyborcy będą mieli okazję oddać swoje głosy na kandydatów reprezentujących różne komitety wyborcze. Poniżej przedstawiamy kandydatów z poszczególnych list wyborczych.

Lista nr 1: Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. Jarubas Adam Sebastian - nauczyciel akademicki, Błotnowola, PSL
  2. Górnikiewicz Piotr Tadeusz - przedsiębiorca, Tarnów, Polska 2050 Szymona Hołowni
  3. Nowogórska Urszula Teresa - parlamentarzysta, Świdnik, PSL
  4. Motyczyńska Monika Elżbieta - nauczycielka, Prandocin-Wysiołek, Polska 2050 Szymona Hołowni
  5. Raś Ireneusz Jacek - historyk, Książniczki, Centrum dla Polski
  6. Kasprzyk Rafał Marcin - parlamentarzysta, Kielce, Polska 2050 Szymona Hołowni
  7. Tyjas Jolanta Dorota - nauczycielka, Nieznanowice, bezpartyjna
  8. Stolecki Piotr - politolog, Kraków, bezpartyjny
  9. Dąbroś Stella Józefa - nauczyciel, Szczucin, bezpartyjna
  10. Klęczar Krzysztof Jan - psycholog, Kęty, PSL

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość:
  1. Berkowicz Konrad Szczepan - parlamentarzysta, Kraków, Konfederacja Wolność i Niepodległośc
  2. Braun Grzegorz Michał - parlamentarzysta, Rzeszów, Konfederacja Korony Polskiej
  3. Jaskółka Nadzieja - neurologopeda, Kraków, Ruch Narodowy
  4. Konarski Artur Marian - rolnik, Jadwigów, bezpartyjny
  5. Iwan Jasna Gabriela - artysta-rzeźbiarz, Kraków, Nowa Nadzieja
  6. Drwal Aleksandra Urszula - specjalista ds. rekrutacji, Górki Wielkie, Nowa Nadzieja
  7. Nowowiejska Ewa Krystyna - kasjer handlowy, Cholerzyn, bezpartyjna
  8. Krajewski Konrad Krzysztof - fotograf, Kraków, Nowa Nadzieja
  9. Strzelec Marcin Piotr - rolnik, Tychów Stary, Ruch Narodowy
  10. Dziadosz Jagoda - diagnosta laboratoryjny, Kraków, bezpartyjna

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska w Normalnej Europie:
  1. Skuza Stanisław - przedsiębiorca, Brzegi, bezpartyjny
  2. Nowakowska Elżbieta Paula - kierownik projektu, Kraków, bezpartyjna
  3. Wiche Mateusz Andrzej - przedsiębiorca, Kraków, bezpartyjny
  4. Kalisz Beata - pielęgniarka, Gorlice, bezpartyjna
  5. Torkowska Samuela - dziennikarka, Henryków-Urocze, bezpartyjna
  6. Gocał Dariusz Krzysztof - ekonomista, Jędrzejów, bezpartyjny
  7. Sieńko Natalia Izabela - student, Kraków, bezpartyjna
  8. Woch Marcin Grzegorz - informatyk, Kielce, bezpartyjny
  9. Bugajski Marcin Rafał - politolog, Miedziana Góra, bezpartyjny
  10. Peterson Magdalena - przedsiębiorca, Suche, bezpartyjna

Lista nr 4: Komitet Wyborczy PolExit:
  1. Żółtek Stanisław Józef - matematyk, Kraków, Kongres Nowej Prawicy
  2. Hareńczyk Adam Wiesław - radca prawny, Kraków, bezpartyjny
  3. Sajdak Anna Małgorzata - socjolog, Katowice, bezpartyjna
  4. Ślusarczyk Klaudia Dorota - projektant baz danych, Kraków, bezpartyjna
  5. Bigaj Czesław - inżynier mechanik, Dąbrowa Górnicza, bezpartyjny
  6. Zięba Angelika Natalia - sprzedawca, Międzygórze, bezpartyjna
  7. Śmiłek Oskar Wojciech - programista aplikacji, Kraków, bezpartyjny
  8. Mędrek Iwona Marzena - nauczyciel przedszkola, Osiek, bezpartyjna
  9. Szatan Jarosław Kazimierz - technik mechanik, Olkusz, PolExit

Lista nr 5: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska:

  1. Sienkiewicz Bartłomiej Henryk - historyk, Warszawa, Platforma Obywatelska RP
  2. Wilk-Grzywna Małgorzata Beata - menadżer turystyki, Kielce, bezpartyjna
  3. Marczułajtis-Walczak Jagna Kinga - trener sportu, Poronin, Platforma Obywatelska RP
  4. Salwińska Sylwia Kinga - menedżer artystyczny, Kraków, Nowoczesna
  5. Mękal Małgorzata Katarzyna - przedstawiciel władzy samorządowej, Tarnów, bezpartyjna
  6. Majka Magdalena - przedstawiciel władzy samorządowej, Chełmiec, bezpartyjna
  7. Zwierzchowski Wojciech Mieczysław - nauczyciel, Jędrzejów, Platforma Obywatelska RP
  8. Kozioł Artur Stanisław - ekonomista, Wieliczka, bezpartyjny
  9. Witka Jacek Paweł - specjalista ds. pozyskiwania funduszy, Kielce, Zieloni
  10. Sowa Marek Jan - ekonomista, Bobrek, Platforma Obywatelska RP

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica:
  1. Szejna Andrzej Jan - adwokat, Izabelów, Nowa Lewica
  2. Kolarska Dorota Anna - specjalistka ds. integracji europejskiej, Kraków, Lewica Razem
  3. Lipińska-Piekarska Joanna Olszyna - urzędnik, Kraków, Nowa Lewica
  4. Żak Dominik Piotr - student, Skarżysko-Kamienna, Lewica Razem
  5. Anioł Alina Maria - salowa, Wilczyce, Nowa Lewica
  6. Kobielusz Paweł Bernard - nauczyciel przedmiotów w szkole ponadpodstawowej, Oświęcim, Nowa Lewica
  7. Hańderek Joanna Ewa - nauczyciel akademicki, Kraków, Nowa Lewica
  8. Kukla Robert Łukasz - nauczyciel, Gorlice, bezpartyjny
  9. Tuchowski Daniel - prawnik, Kraków, Nowa Lewica
  10. Dropek Magdalena - redaktor serwisu internetowego, Kraków, Nowa Lewica

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
  1. Szydło Beata Maria - parlamentarzysta, Przecieszyn, PiS
  2. Mularczyk Arkadiusz - parlamentarzysta, Nowy Sącz, PiS
  3. Tarczyński Dominik - parlamentarzysta, Kielce, PiS
  4. Krupka Anna Maria - socjolog, Kielce, PiS
  5. Wójcik Michał Marek - parlamentarzysta, Czeladź, Suwerenna Polska
  6. Skruch Wojciech - prawnik, Tuchów, PiS
  7. Rusecka Urszula Beata - parlamentarzysta, Wieliczka, PiS
  8. Włosowicz Jacek Władysław - ekonomista, Bilcza, bezpartyjny
  9. Tlałka-Długosz Małgorzata - trener i działacz sportowy, Zakopane, bezpartyjna
  10. Pęk Marek - parlamentarzysta, Kraków, PiS

Lista nr 8: Komitet Wyborczy Normalny Kraj:
  1. Kasela Andrzej Jan - przedsiębiorca, Myślenice, bezpartyjny
  2. Klich Dariusz Zbigniew - bioinżynier, Zbylitowska Góra, bezpartyjny
  3. Bilecka Fabiola Katarzyna - logopeda, Kraków, bezpartyjna
  4. Kurleto Renata Janina - pedagog, Kraków, bezpartyjna
  5. Stankiewicz Aneta - politolog, Kraków, bezpartyjna
  6. Janas Mieszko Maria - archeolog, Kraków, bezpartyjny
  7. Mikołajek Maria Dorota - kasjer, Przebieczany, bezpartyjna
  8. Burzyński Zbigniew Józef - inżynier, Kraków, bezpartyjny

Lista nr 9: Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców:

  1. Jagodziński Marcin - przedsiębiorca, Bizoręda, Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
  2. Jagodzińska Monika Ewa - przedsiębiorca, Bizoręda, bezpartyjna
  3. Błachucka Roksana Magdalena - przedsiębiorca, Jędrzejów, bezpartyjna

Wybory do Parlamentu Europejskiego są kluczowym momentem dla przyszłości Polski w Unii Europejskiej. Głosowanie w okręgu nr 10 to okazja dla mieszkańców województw małopolskiego i świętokrzyskiego do wyrażenia swoich poglądów i wyboru przedstawicieli, którzy będą ich reprezentować na arenie europejskiej przez kolejne lata.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Nasz patronat

    Data: 2024-06-22, godz: 19:00

    Sobótki 2024 w Nowym Korczynie

    Nowy Korczyn zaprasza na tradycyjne Sobótki, które odbędą się w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 19:00 nad Nidą przy Molo. To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja, aby wspólnie przeżywać magiczną Noc Kupały, pełną pląsów przy ogniskach, zapachu ziół oraz kolorowych wianków rzucanych przez panny do wody.



    Wróć do góry