swietokrzyskie.info


Czwartek, 23 maja 2024, Do końca roku 222 dni Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Senior stracił 15 000 złotych

Dodane: Marta Data: 2023-05-24 12:27:02 (czytane: 2521)  Wersja do druku

Wszystko zaczęło się od wypełnienia formularza kontaktowego. Mieszkaniec Staszowa skuszony możliwością pomnożenia pieniędzy zainstalował program umożliwiający zdalną obsługę urządzenia. Zapewne mężczyzna nie przypuszczał, że właśnie wpadł w sidła oszustów obiecujących zyski z inwestowania.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie przyszedł 92-letni mieszkaniec miasta, który zgłosił, że padł ofiarą oszustwa. W połowie maja podczas przeglądania Internetu znalazł ofertę pomnażania pieniędzy poprzez automatyczne kupowanie paliw i gazu po niskich cenach, a sprzedawania po wysokich. W kuszącej ofercie znajdował się formularz kontaktowy, który mężczyzna wypełnił.

Jeszcze tego samego dnia skontaktowała się z nim kobieta, która poinformowała, że następnego dnia z seniorem skontaktuje się manager finansowy. Tak też się stało. Na podany w formularzu numer telefonu zadzwonił mężczyzna narodowości Estońskiej, który studiował w Polsce, jednak obecnie przebywał w Anglii. Rozmówca wskazywał mężczyźnie strony internetowe, które miał otwierać, a następnie polecił, by ten zainstalował aplikację do zdalnej kontroli. Wówczas już manager śledził każdy ruch na telefonie swojego rozmówcy.

92- latek zalogował się do aplikacji za pośrednictwem, której wykonał pierwszy przelew w wysokości 2000 złotych. Aby uśpić czujność seniora rozmówca zaprezentował jak w przeciągu 15 minut uzyskał zysk w wysokości 10 dolarów, namawiał go również, aby wpłacił większą kwotę. Po zakończonej rozmowie pokrzywdzony doszedł do wniosku, że mógł paść ofiarą oszustwa.

Wówczas zadzwonił na infolinie banku unieważnił kartę płatniczą, zmienił także dane logowania. W dniu wczorajszym do seniora ponownie zatelefonował manager z wyrzutami, że inwestor nie odbierał telefonów. W trakcie rozmowy poinformowany został, że zarobił ponad 5000 dolarów. W celu przekazania zarobionych pieniędzy oszust prosił o podanie danych z karty płatniczej, bądź danych do logowania do konta bankowego, ponieważ zauważył, że na koncie były zmiany, a on ma trudności z autoryzacją. Zastrzegł również, by rozmówca pod żadnym pozorem nie logował się do banku i nie wykonywał transakcji.

92- latek popołudniem udał się do banku, tam dowiedział się, że z jego konta zostały wyprowadzone środki w wysokości ponad 13000 złotych. Inwestycja, która miała przynieść zyski spowodowała, że 92- latek stracił ponad 15000 złotych.

Źródło: KPP w Staszowie


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2024-05-25, godz: 19:00

'Nasza Basia Kochana' na Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona

W sobotę, 25 maja o godzinie 19:00, w ramach 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu "Nasza Basia Kochana".Wróć do góry