swietokrzyskie.info

Sobota, 03 czerwca 2023, Do końca roku 211 dni Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Wiadomosci

Kolejny pijany kierowca próbował uciekać policjantom

Dodane: Marta Data: 2023-03-25 10:35:02 (czytane: 1695)  Wersja do druku

W ciągu zaledwie jednego tygodnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Działoszycach zmuszeni zostali do podjęcia dwóch pościgów za nietrzeźwymi kierującymi. Wczoraj 23-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego próbował uniknąć kontroli drogowej. Nie zatrzymał się na wyraźny znak policjantów, kierował autem w stanie nietrzeźwości i nie miał przy tym uprawnień.

Wczoraj po godzinie pierwszej w nocy policjanci z Działoszyc podczas patrolu gminy, zwrócili uwagę na grupę młodych ludzi przebywających w okolicy zamkniętego już dyskontu spożywczego.

Wszyscy zebrani byli pod wpływem alkoholu, a w pobliżu stał samochód. Mundurowi przypomnieli młodzieży o zakazie prowadzenia auta w takim stanie. Grupa zgodnie zadeklarowała jednak, że trzeźwy kierowca ma niebawem pojawić się na miejscu. Niestety tak się nie stało. Kilkadziesiąt minut później policjanci zauważyli te same osoby w jadącym już pojeździe. Stróże prawa dali więc sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący je zignorował i przyspieszając kontynuował swoją jazdę, a tym samym ucieczkę. W końcu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do niewielkiego rowu. Uciekinier nie ustawał w zamiarach, już poza asfaltem jazdę kontynuował na terenie pola uprawnego. Po chwili samochód zawiesił się na niewielkiej skarpie ziemi.

Zobacz

Kierujący i troje jego pasażerów zdążyli jeszcze wybiec z auta, jednak zaraz po przybyciu policjantów wrócili na miejsce. Do prowadzenia samochodu przyznał się jego 23-letni użytkownik, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nie miał za to uprawnień do kierowania autem.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie ślady, aby wykluczyć, że za kierownicą mógł siedzieć ktoś inny. Wstępnie wersję 23-latka mundurowi uznali za wysoce prawdopodobną i jeżeli okaże się ona prawdziwa młody mężczyzna odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

 

Zobacz

Zobacz

O wyczynach innego nietrzeźwego kierowcy z Działoszyc informowaliśmy na naszym portalu: https://busko.com.pl/pijany-i-bez-prawa-jazdy-uciekal-policjantom-uderzyl-w-radiowoz,,2,8,10,36446,n.html

Źródło: KPP Pińczów

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-06-03, godz: 19:47

  Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs Pogoń Staszów

  W najbliższą sobotę, 3 czerwca o godz. 19:47 w ramach 31 kolejki Hummel IV Ligi, AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku drużynę Pogoń Staszów.
  Wróć do góry