swietokrzyskie.info

Sobota, 03 czerwca 2023, Do końca roku 211 dni Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Wiadomosci

Kosztowna sprzedaż. Małżeństwo straciło 27 000 złotych

Dodane: Marta Data: 2023-03-24 11:00:03 (czytane: 1766)  Wersja do druku

Oszuści nie próżnują. Niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie, nigdy nie powinniśmy otwierać podesłanych nam od nieznajomych linków, a także nie podawać danych. Tak właśnie postąpiło małżeństwo, które sprzedawało odzież na portalu społecznościowym. Stracili 27 000 złotych.

Wczoraj do staszowskich policjantów zgłosiła się 35-letnia mieszkanka gminy Bogoria, która jak się okazało padła ofiarą oszustwa. Z jej relacji wynikało, że około pół roku temu jej mąż zamieścił na portalu społecznościowym ofertę sprzedaży ubranka dziecięcego za kwotę 80 złotych. W minioną środę z mężem pokrzywdzonej skontaktowała się za pośrednictwem komunikatora osoba zainteresowana kupnem.

Kobieta zaproponowała, że zamówi kuriera w systemie ,,door to door” oraz opłaci zamówienie. Gdy mąż pokrzywdzonej się zgodził potencjalna kupująca poprosiła o dane oraz adres mailowy. Wówczas na wskazany w konwersacji email przyszła wiadomość od firmy wysyłkowej, następnie kliknęli w zakładkę o nazwie ,,potwierdzenie odbioru”. W kolejnym kroku wykonane kliknięcie przeniosło ich na stronę, gdzie wybrali swój bank i zalogowali się do niego. Kolejno kodami autoryzacyjnymi potwierdzali transakcje, a gdy nie mogli zalogować się na konto zgodnie z pojawiającym się komunikatem podali wszystkie dane karty płatniczej. Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej 35-latka zorientowała się, że z konta przelane zostały środki w kwocie 10 000zł. Nim małżeństwo zdołało zablokować konto okazało się, że wyprowadzone zostały z niego środki w wysokości 27 000 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych dotyczących wpłat czy odebrania należnych środków zachować szczególną ostrożność. Przestępcy cały czas idą z duchem czasu tworząc strony internetowe łudząco przypominające nam dobrze znane witryny banków, sklepów czy firm kurierskich. W każdym przypadku, gdy do czynienia mamy ze sprawami finansowymi powinniśmy kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Źródło: KPP w Staszowie

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-06-03, godz: 19:47

  Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs Pogoń Staszów

  W najbliższą sobotę, 3 czerwca o godz. 19:47 w ramach 31 kolejki Hummel IV Ligi, AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku drużynę Pogoń Staszów.  Wróć do góry