swietokrzyskie.info


Środa, 17 kwietnia 2024, Do końca roku 258 dni Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Wiadomosci

Udaremniony skok na bankomat

Dodane: Marta Data: 2023-02-08 10:01:13 (czytane: 2451)  Wersja do druku

W nocy ze środy na czwartek kieleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Jak się okazało, są oni odpowiedzialni za włamanie do jednego z bankomatów na terenie gminy Zagnańsk. Pod osłoną nocy, sprawcy próbowali dostać się do pieniędzy, co im się nie udało - zostali bowiem zatrzymani na gorącym uczynku. W piątek zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 37, 31 i 19-latka.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu miejskiej jednostki prowadzą sprawę włamania do bankomatu. Właśnie o takie plany przestępcze kryminalni podejrzewali trzech mężczyzn, którzy postanowili zrealizować swoje zamiary w nocy ze środy na czwartek. Wtedy też, w trakcie dokonywania włamania, zostali zatrzymani przez stróży prawa.

Zobacz

Jak się okazało, kryminalni zauważyli sprawców przy jednym z marketów na terenie gminy Zagnańsk. Mężczyźni za pomocą różnych narzędzi próbowali sforsować zabezpieczenia bankomatu, by dostać się do gotówki. Planowali nawet użyć do tego własnego samochodu, w którym znajdowało się urządzenie służące do zagłuszania sygnału sieci GSM i GPS. Trzeba było działać! Zatrzymanie przeprowadzone przez kryminalnych było dynamiczne i, co najważniejsze, skuteczne.

W wyniku działań 37-letni kielczanin oraz dwaj mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku 31 i 19 lat trafili do policyjnych cel. Już w piątek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli m. in. zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztu na okres miesiąca.

Zobacz

Zobacz

 Źródło: KWP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Stopien (2023-02-09 10:45:10)

BRAWO NASZA POLICJA WIELKIE BRAW0 I DZIĘKI

Nasz patronat

Data: 2024-04-20, godz: 10.00

Świętokrzyska Liga Pływacka w Busku-Zdroju

W nadchodzącą sobotę, 20 kwietnia, na Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku-Zdroju odbędzie się 2 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 i przewidują udział zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz stylach pływackich.Wróć do góry