swietokrzyskie.info

Piątek, 24 marca 2023, Do końca roku 282 dni Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Wiadomosci

Udaremniony skok na bankomat

Dodane: Marta Data: 2023-02-08 10:01:13 (czytane: 1631)  Wersja do druku

W nocy ze środy na czwartek kieleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Jak się okazało, są oni odpowiedzialni za włamanie do jednego z bankomatów na terenie gminy Zagnańsk. Pod osłoną nocy, sprawcy próbowali dostać się do pieniędzy, co im się nie udało - zostali bowiem zatrzymani na gorącym uczynku. W piątek zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 37, 31 i 19-latka.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu miejskiej jednostki prowadzą sprawę włamania do bankomatu. Właśnie o takie plany przestępcze kryminalni podejrzewali trzech mężczyzn, którzy postanowili zrealizować swoje zamiary w nocy ze środy na czwartek. Wtedy też, w trakcie dokonywania włamania, zostali zatrzymani przez stróży prawa.

Zobacz

Jak się okazało, kryminalni zauważyli sprawców przy jednym z marketów na terenie gminy Zagnańsk. Mężczyźni za pomocą różnych narzędzi próbowali sforsować zabezpieczenia bankomatu, by dostać się do gotówki. Planowali nawet użyć do tego własnego samochodu, w którym znajdowało się urządzenie służące do zagłuszania sygnału sieci GSM i GPS. Trzeba było działać! Zatrzymanie przeprowadzone przez kryminalnych było dynamiczne i, co najważniejsze, skuteczne.

W wyniku działań 37-letni kielczanin oraz dwaj mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku 31 i 19 lat trafili do policyjnych cel. Już w piątek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli m. in. zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztu na okres miesiąca.

Zobacz

Zobacz

 Źródło: KWP w Kielcach

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Stopien (2023-02-09 10:45:10)

BRAWO NASZA POLICJA WIELKIE BRAW0 I DZIĘKI

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-03-03, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry