swietokrzyskie.info

Piątek, 24 marca 2023, Do końca roku 282 dni Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Wiadomosci

Zmiana w kierownictwie pińczowskiej komendy

Dodane: Marta Data: 2023-02-07 09:58:25 (czytane: 1709)  Wersja do druku

W pińczowskiej jednostce Policji nastąpiła zmiana na najwyższym stanowisku - Komendanta Powiatowego Policji. Podczas oficjalnej uroczystości z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. dr. Jarosława Kalety funkcję tę przyjął nadkom. Zbigniew Popczyk.

Były już szef pińczowskich mundurowych podinsp. Tomasz Janik od minionej soboty pełni obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie.

Zobacz

Zobacz

Uroczystość z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, prokuratury i kadry kierowniczej rozpoczęła się punktualnie o godz. 12.00 w poniedziałek, 6 lutego. Przybył na nią osobiście przełożony wszystkich policjantów w garnizonie świętokrzyskim nadinsp. dr Jarosław Kaleta, który obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie powierzył nadkom. Zbigniewowi Popczykowi. Dotychczasowemu komendantowi pińczowskich mundurowych podinsp. Tomaszowi Janikowi Generał przekazał kierowanie Komendą Powiatową Policji w Jędrzejowie. Dziś obu swoim podwładnym gratulował dotychczasowego przebiegu służby i życzył dalszych sukcesów zawodowych. Zapewnił również, iż wierzy, że obaj panowie właściwie wywiążą się ze swoich obowiązków w nowym miejscu służby.

Zobacz

 Zobacz

Nadkom. Zbigniew Popczyk służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej Policji w Mysłowicach w roku 1997. Osiągając kolejne stopnie w hierarchii służbowej w 2013 r. został zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. W 2017 r. objął funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Sędziszowie, a w dniu 1 kwietnia 2022 r. I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Końskich. Od dziś nadkomisarz Zbigniew Popczyk będzie dowodził policjantami na terenie powiatu pińczowskiego.

Zobacz

 Zobacz

Warto przypomnieć, że nowo powołany Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie w dotychczasowej służbie został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Zobacz

Zobacz

Źródło: KPP Pińczów

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-03-03, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry