swietokrzyskie.info

Piątek, 24 marca 2023, Do końca roku 282 dni Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Wiadomosci

Synoptyk IMGW: w tym tygodniu będzie pogodnie, ale zimno

Dodane: Marta Data: 2023-02-06 10:10:29 (czytane: 3199)  Wersja do druku

Jak poinformowało IMGW do czwartku pogodę w kraju kształtować będzie wyż, obejmujący swoim zasięgiem niemal całą Europę. Będzie dość pogodnie, ale zimno, nocami mróz dwucyfrowy.

Od piątku nastąpi przebudowa pola barycznego i kraj znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Zacznie napływać też lżejsze powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając zalegające nad Polską powietrze arktyczne.

W poniedziałek sporo chmur, miejscami pojawią się większe przejaśnienia, a lokalnie rozpogodzenia. Na wschodzie i północy możliwe są przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalnie wyniesie od minus 6 st.C. na południowym wschodzie, ok. minus 2 st.C. w centrum, do 3 st.C. nad morzem, a w rejonach podgórskich Karpat od minus 10 st.C. do minus 6 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 13 st.C. na południowym wschodzie, w centrum ok. minus 9 st.C., do 0 st.C. na Helu, a w rejonach podgórskich Sudetów ok. minus 15 st.C., Karpat od minus 19 st.C. do minus 15 st.C., lokalnie spadek temperatury może wynieść do minus 22 st.C.

Zobacz

We wtorek zachmurzenie będzie duże, na zachodzie rozpogodzi się. Miejscami na wschodzie wystąpią opady śniegu. Początkowo będzie mglisto. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. minus 1 st.C. w centrum, do 4 st.C. nad morzem, a w rejonach podgórskich Karpat od minus 7 st.C. do minus 4 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, lokalnie północny. W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus 18 st.C. na Podhalu, ok. minus 6 st.C. w centrum, do 0 st.C. w rejonie Świnoujścia.

W środę będzie dość pogodnie, jedynie na wschodzie oraz południu pojawi się więcej chmur i tam miejscami wystąpią też słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 st.C. na południowym wschodzie, ok. 0 st.C. w centrum, do 3 st.C. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 20 st.C. na Podhalu, ok. minus 7 st.C. w centrum, do minus 1 st.C. w rejonie Świnoujścia.

W czwartek również będzie dość pogodnie, jedynie na północy pojawi się więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 7 st.C. na południowym wschodzie, ok. 0 st.C. w centrum, do 5 st.C. na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu oraz południowym zachodzie porywisty, południowy i południowo-wschodni. W nocy temperatura minimalnie wyniesie od minus 19 st.C. na Podhalu, ok. minus 3 st.C. w centrum, do 0 st.C. nad morzem.

W piątek będzie pochmurno i ponownie pojawią się w kraju opady śniegu, na Wybrzeżu także śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. 2 st.C. w centrum, do 4 st.C. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami w porywach wyniesie do 60 km/h, jedynie nad morzem do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy temperatura minimalnie wyniesie jeszcze od minus 15 st.C. na Podhalu, ok. minus 1 st.C. w centrum, do 1 st.C. nad morzem.

W sobotę nadal będzie pochmurno i pojawią się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, a na zachodzie lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 st.C. na południowym wschodzie, ok. 2 st.C. w centrum, do 6 st.C. na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W niedzielę czeka nas przewaga chmur i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, jedynie na wschodzie początkowo śniegu. Przejściowo możliwe są też opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 3 st.C. na południowym wschodzie, ok. 3 st.C. w centrum, do 7 st.C. na północnym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. (PAP)

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-03-03, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry