swietokrzyskie.info


Środa, 01 lutego 2023, Do końca roku 333 dni Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Wiadomosci

Forum Gospodarcze dla przedsiębiorców 6 grudnia Busko-Zdrój - Transmisja LIVE

Dodane: Marta Data: 2022-12-06 11:20:36 (czytane: 7014)  Wersja do druku

W dniu 6 grudnia w Busku-Zdroju odbędzie się Świętokrzyskie Forum Gospodarcze. Skierowane jest ono do małych i średnich firm regionu świętokrzyskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Funduszy i Rozwoju Regionalnego oraz świętokrzyski Poseł na Sejm RP Michał Cieślak.

W trakcie wydarzenia swoją ofertę dla przedsiębiorców przedstawią Agencja Rozwoju Przemysłu ARP, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości PARP oraz Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości FPPP.

Zobacz


Jak powiedział Poseł Michał Cieślak to wydarzenie skierowane  jest do naszych przedsiębiorców i nie bez przyczyny odbywa się w Busku - Zdroju. „Chcemy w ten sposób dać wyraźny sygnał, że Polska powiatowa ma potężny potencjał, znajdują się tu poważne firmy - często rodzinne - budowane przez kolejne pokolenia. Większość z nich  dynamicznie się rozwija wspinając się na szczyt. Mimo ciężkich warunków i wielu problemów zatrudniają setki osób, płacą lokalne podatki i często produkują dla największych światowych marek.

Większość naszych przedsiębiorstw dochodzi do poziomu rozwojowego, w którym odczuwają już szklany sufit - uważam, że trzeba to zmienić i stworzyć dla nich ofertę, która pozwoli wyrwać się z tej sytuacji
” - powiedział M. Cieślak.  

W przyszłym roku instytucje, jak ARP, PARP zamierzają uruchomić działania i programy, które realnie mogą pomóc w tym procesie. W Busku-Zdroju właśnie te instytucje omówią swoje plany, terminy naborów oraz przedstawią ofertę jaką w najbliższym czasie skierują do przedsiębiorców. Temat jest istotny, gdyż niektóre programy będą finansować nawet 85% kosztów inwestycji, a maksymalna wartość dofinansowania może wynieść nawet 200 mln zł.

Takich możliwości rozwojowych dla lokalnych firm do tej pory nie było, dlatego warto je poznać, przemyśleć i przygotwać się do przyszłych programów.

Poseł Michał Cieślak serdecznie zaprasza naszych przedsiębiorców do udziału w wydarzeniu i zarejestrowanie się na stronie internetowej.

https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/formularze/swietokrzyskie-forum-gospodarcze-busko-zdroj-2022/


Będzie również możliwy udział w wydarzeniu online, co ułatwić powinno przedsiębiorcom wysłuchanie wystąpień z dowolnego miejsca, bez przerywania codziennych obowiązków.

Transmisja LIVE dostępna będzie pod linkiem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLWNq6hWFKi8pUPxcOWdgIZt0oFK94hX5P


Ponadto w trakcie Forum zostanie powołana Świętokrzyska Rada Przemysłu Przyszłości, w skład której wejdą przedsiębiorcy z naszego województwa.

Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP) jest organizacją, która powstała z inicjatywy rządu, jako forma wsparcia polskich przedsiębiorstw w transformacji cyfrowej w kierunku przemysłu przyszłości i została powołana na mocy ustawy.

Działalność FPPP sprowadza się do transferu wiedzy, wsparcia przemysłu 4.0., transformacji przedsiębiorstw w kierunku cyfryzacji, automatyzacji i innowacji.

Rady regionu tworzone w każdym województwie będą częścią ekosystemu instytucjonalnego.

Ponadto rolą Regionalnej Rady będzie inicjowanie działań wspierających transformację firm, rozwój technologiczny, sygnalizowanie potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców w zakresie barier rozwojowych.

Przedsiębiorcy zyskają łatwiejszy dostęp do praktyków i naukowców z doświadczeniem we wdrażaniu nowych technologii i szkoleń.

Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, żeby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Polski, poprzez wspieranie ich transformacji.

Jednym z głównych celów inicjatywy jest również wzmacnianie kompetencji kadr dla przemysłu przyszłości. Są to programy szkoleń i nowatorskich sposobów demonstrowania rozwiązań. Działa na rzecz wzmacniania ekosystemu biznesowego tworzonego przez polskie przedsiębiorstwa produkcyjne. Realizuje ten cel, tworząc mechanizmy współdziałania, dzielenia się wiedzą oraz budowania zaufania w relacjach między podmiotami rynkowymi zaangażowanymi w proces transformacji cyfrowej. Podejmowane działania mają angażować firmy do sieciowej współpracy i współtworzenia nowych wartości. Aktywność i wsparcie Platformy skierowane jest do prowadzących działalność na terytorium Polski: przedsiębiorców, jednostek zarządzających klastrami innowacyjnymi, podmiotów działających na rzecz innowacyjnej gospodarki oraz partnerów społecznych i gospodarczych” - powiedział Prezes Robert Kłosowski.


W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele rządu w randze ministrów i wiceministrów.
Swoją obecność zapowiedział Minister Członek Rady Ministrów Włodzimierz Tomaszewski, wiceminister funduszy regionalnych Jacek Żalek czy wiceminister sportu Arkadiusz Czartoryski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karol Rabenda oraz eurodeputowany Adam Bielan.

Świętokrzyskie Forum Gospodarcze odbędzie się Buskim Samorządowym Centrum Kultury.  

Zobacz

Agenda wydarzenia.

 
12:15 - 12:45 Przemysł przyszłości jako impuls rozwoju regionu.            

Prelegenci:

 • Prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba – Rektor Politechniki Świętokrzyskiej,
 • Prof. Mariusz Hetmańczyk – Politechnika Śląska,
 • Prof. Roman Batko – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,
 • dr Mateusz Laska – Project Manager w Grupa Azoty S.A.,
 • dr Ryszard Nejman – Dyrektor Biura Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie.

 
12:50 – 13:50   Środki finansowe dla MŚP w ramach obecnych i przyszłych programów Funduszy Europejskich wdrażanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 • Aneta Zielińska-Sroka – Zastępca Dyrektora, Departament Komunikacji i Marketingu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


13:50 – 14:20
   Przerwa – Lunch.

14:30 – 14:50   Fundusze Europejskie dla Rozwoju.

 • Jacek Żalek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
 • Adam Bielan – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wicemarszałek Senatu IX kadencji,


14:50 – 15:10    Nowe możliwości Finansowania Przedsiębiorstw.

 • Piotr Kryjom – Ekspert Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości.

 
15:10 – 15:40 
   Instrumenty finansowe dla przedsiębiorstw oraz aplikacja dla przedsiębiorców.

 • Sebastian Dąbski – Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

 
15:50 – 16:10     Powołania Świętokrzyskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości.

 
16:15 – 17:30     Wsparcie i rozwój MŚP z korzyścią dla mieszkańców regionu Świętokrzyskiego.           

Prelegenci:

 • Adam Bielan – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wicemarszałek Senatu IX kadencji,
 • Włodzimierz Tomaszewski – Minister – członek Rady Ministrów,
 • Jacek Żalek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej,
 • Arkadiusz Czartoryski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki,  
 • Karol Rabenda – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych,
 • Michał Cieślak – Poseł na Sejm RP,
 •  

17:30 – 18:30     Waldemar Sikora – Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój – zaprasza na pokaz iluminacji świetlnych przy tężni solankowej.


/Artykuł sponsorowany/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Nasz patronat
Wróć do góry