swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 06 lutego 2023, Do końca roku 328 dni Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Szkoleniowy weekend świętokrzyskich terytorialsów

Dodane: Marta Data: 2022-11-25 10:48:20 (czytane: 1076)  Wersja do druku

Ponad 700 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w miniony weekend, 19-20 listopada, realizowało szkolenie. Pierwsza pomoc, topografia, szkolenie strzeleckie, łączność marsz kondycyjny, spotkanie z pracodawcami oraz powołanie nowych żołnierzy tak w skrócie wyglądało szkolenie żołnierzy 10 ŚBOT.

Podczas weekendu żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizowali szkolenie w trybie rotacyjnym. Terytorialsi ze 101 batalionu lekkiej piechoty z Kielc przeprowadzili marsz kondycyjny który miał miejsce w Suchedniowskich Lasach. Żołnierze 102 blp przygotowywali się do rzutu granatem, a Terytorialsi z kompanii dowodzenia rzucali granatem bojowym F1. Zajęcia były przeprowadzone na terenie poligonu w Nowej Dębie.

 Zobacz

Zobacz

Również żołnierze 103 blp z Ostrowca Świętokrzyskiego korzystali z obiektów OSPWL Dęba na których doskonalili strzelectwo, pierwszą pomoc, łączność. Ich szkolenie było poprzedzone ponad 30 kilometrowym marszem kondycyjnym. Również w tym miejscu spotkali się ze swoimi pracodawcami i przedstawicielami instytucji którymi na co dzień współpracują. W miniony weekend również w szeregi 10 ŚBOT wstąpili nowi ochotnicy, którzy po procesie powołania na Kieleckiej Bukówce, przejechali na 16 dniowe szkolenie podstawowe do Sandomierza.

Zobacz

 Zobacz

Cześć zajęć ze względu na swój charakter została przeprowadzona na terenie poligonu. Zdecydowana większość szkoleń jak i zakwaterowanie żołnierz realizowana jest w stałych rejonach odpowiedzialności. Prowadzenie dwudniowych szkoleń rotacyjnych poza terenami wojskowymi jest już w Wojskach Obrony Terytorialnej normą, a nie wyjątkiem. Zajęcia prowadzone poza terenami wojskowych placów ćwiczeń cechuje większy realizm. Dzięki nim żołnierze mogą lepiej poznać teren, za którego obronę i ochronę odpowiadają. Ważne jest również praktyczne zaznaczenie obecności żołnierzy OT w Stałym Rejonie Odpowiedzialności i kontakt z miejscową ludnością.

Zobacz

 Zobacz

Terytorialność  jest wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych. Ma dla nas wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy.  W WOT rozumiemy to jako przynależność do społeczności i regionu, z którego się wywodzimy, który znamy „jak własną kieszeń”. Terytorialność dla żołnierzy WOT oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się misja formacji: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Żołnierze formacji mają świadomość tego, że w ten sposób wnoszą wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości Polski.

/Zespół Prasowy 10 ŚBOT/


 

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2023-02-01, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry