swietokrzyskie.info

Piątek, 29 września 2023, Do końca roku 93 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Wiadomosci

Tanie i solidne - przejazdy taxi w świętokrzyskim

Dodane: Marta Data: 2022-08-04 11:10:59 (czytane: 1250)  Wersja do druku

Dla osób, które nie mają własnego samochodu, taksówki to często najlepszy sposób, aby szybko i niezawodnie dotrzeć w mieście z jednego miejsca do drugiego. Usługi taxi są dostępne praktycznie o każdej porze, także tam, gdzie nie dociera komunikacja miejska. Również w Kielcach i w województwie świętokrzyskim warto z nich korzystać, a w telefonie mieć zapisany telefon do taxi.

Usługi taxi w mieście – szybkie i komfortowe

Może się wydawać, że do poruszania się po mieście takim jak Kielce wystarczą autobusy. Komunikacja miejska faktycznie ma wiele zalet. Mimo rosnących cen biletów przejazdy pozostają dość tanie. Transport odbywa się regularnie, a rozkłady jazdy łatwo znaleźć. Na głównych trasach autobusy odjeżdżają często. Nie jest to jednak idealny środek lokomocji.
Wady komunikacji miejskiej w pełni można odczuć, kiedy komuś zależy na tym, aby pilnie i szybko dostać się w konkretne miejsce. Problem z dostępnością do autobusów pojawia się także o nietypowych porach, zwłaszcza w nocy. W takich przypadkach okazuje się, że to taxi jest najbardziej optymalnym wyborem.

 Zobacz

Przejazdy taksówką pozwalają uniknąć korków. Kierowca nie ma ustalonej trasy, którą musi jechać. To pozwala mu je ominąć, skręcając w inną ulicę. Taxi odbierze nas też spod naszego domu i dowiezie pod wyznaczony adres. Nawet najlepiej działająca komunikacja miejska takiego komfortu nie zapewni. Dzięki taksówkom można zapomnieć o oczekiwaniu na autobus w pełnym słońcu lub w deszczu na przystanku.

W taksówce nie trzeba się też przejmować tłokiem, a i bagaż dostarcza mniej zmartwień. Im większy, tym wygodniejszym sposobem na przejazd staje się taksówka. Warto przy okazji podkreślić, że transport taxi w Kielcach i w województwie jest tańszy niż w innych miastach. Co więcej, zwłaszcza po okresie pandemicznych obostrzeń, płacenie w taxi jest o wiele bardziej komfortowe niż przed laty, jako że można tego dokonać kartą, bezgotówkowo.

Oczywiście, dla tradycyjnych taksówek istnieje alternatywa w postaci usług transportowych firm takich jak Uber czy Bolt. Jak się jednak okazuje, różnice w koszcie przejazdu nie są wcale aż tak duże (wystarczy przetestować obie opcje, aby się o tym przekonać). Ponadto przewozy taksówkarskie są gwarancją pewnego standardu – jakości usług, bezpieczeństwa, profesjonalizmu. Korzystający z taxi klient ma pewność, że będzie podróżował sprawnym autem z doświadczonym, licencjonowanym kierowcą, który dobrze zna miasto. Co więcej, Uber czy Bolt raczej nie działają w mniejszych miejscowościach, a zwykłe taksówki są praktycznie w każdym mieście w województwie.

Taksówka w Kielcach dla turystów i nie tylko

Warto podkreślić, że taksówki to bardzo dobry wybór dla tych osób, które przybywają do Kielc w celach turystycznych. Gdy nie zna się miasta, taksówka może być idealnym rozwiązaniem, by bez stresu dotrzeć w ciekawe miejsca. Tych zaś w Kielcach i w województwie świętokrzyskim nie brakuje. Z taksówką bez problemu można też dotrzeć do hotelu czy na dworzec, czyli wszędzie tam, gdzie turysta spoza miasta chciałby dojechać.

 Zobacz

Co istotne, taksówki są opłacalne również dla tych osób, które chcą pozwiedzać atrakcje poza Kielcami. Zamek w Chęcinach, Jaskinia Raj, Tokarnia, Góry Świętokrzyskie – wszystkie te miejsca są na tyle blisko stolicy województwa, że zamówienie taxi na przejazd tam nie będzie kłopotem. Transport tego rodzaju może być zresztą nie tylko komfortowy, ale i atrakcyjny pod kątem finansowym, gdy zadba się o to, by taksówka miała pełne obłożenie. Przy komplecie osób cena taxi rozkłada się między pasażerów i staje się ekonomicznie rozsądna, co sprawia że taki sposób podróżowania może być alternatywą dla busów i autobusów na trasach podmiejskich. O nietypowych porach może to zresztą być jedyny dostępny środek transportu, który pozwoli na powrót do domu na przykład po pieszej wędrówce lub po imprezie weselnej w jakimś ośrodku w Górach Świętokrzyskich.

Usługi taxi mogą być przydatne nie tylko dla turystów oraz mieszkańców miasta na co dzień. To także dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, zwłaszcza że firmy taksówkarskie mają
specjalne oferty na przejazdy biznesowe. Często można wykupić voucher lub nawiązać stałą współpracę. Może to być bardziej opłacalna opcja niż wynajem samochodu. Dlatego niejednokrotnie klienci biznesowi z Kielc zamawiają transport taxi na lotnisko do Krakowa, Katowic czy Warszawy.

Przewóz osób z Radio Taxi Alfa


Jedną z korporacji taksówkarskich, które działają w Kielcach, jest Radio Taxi Alfa. To jedna z najstarszych firm oferujących przewozy tego typu w mieście. Co istotne, jest ona częścią Świętokrzyskiego Zrzeszenia Transportu i Usług w Kielcach, gwarantując tym samym wysoką jakość usług. Firma zatrudnia profesjonalnych kierowców z odpowiednimi uprawnieniami i licencjami. Usługi taxi Kielce realizuje przy pomocy 60 taksówek przechodzących regularne przeglądy i spełniających branżowe normy.

Oferta Radio Taxi Alfa obejmuje nie tylko usługi taksówkarskie na terenie Kielc, ale i inne usługi przewozowe. Firma zapewnia przewóz osób w kraju i zagranicą, a także transport dzieci z domu do szkoły lub przedszkola i z powrotem. Umożliwia również wynajem samochodu. Może także pomóc w realizacji drobnych zakupów, odprowadzeniu samochodu, odpaleniu auta za pomocą przewodów oraz w innych sytuacjach, w których może być potrzebna taksówka i profesjonalny kierowca.

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2023-09-29, godz:

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.Wróć do góry