swietokrzyskie.info

Wtorek, 27 lipca 2021, Do końca roku 157 dni Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Wiadomosci

Wpadło 13 nietrzeźwych. Były też obywatelskie ujęcia

Dodane: Marta Data: 2021-07-19 16:40:41 (czytane: 2090)  Wersja do druku

Nietrzeźwi kierujący to nadal plaga na polskich drogach. Tym razem jednak o braku przyzwolenia na łamanie prawa nie było mowy.

Pierwsze obywatelskie ujęcie miało miejsce w sobotę, około godziny 18. W Rakowie 48- latek zauważył jadącego tzw. „wężykiem” motocyklistę. Mężczyzna udaremnił dalszą jazdę kierującemu skuterem, zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policjantów.Okazało się, że jadący jednośladem 39- latek miał w swoim organizmie ponad 2,8 promila.

Z kolei w Chmielniku wpadł 39- letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego. Ten mężczyzna przyjechał na teren stacji benzynowej osobowym fordem. 38- letnia kobieta, która była świadkiem całej sytuacji zabrała mężczyźnie kluczyki i zadzwoniła na numer alarmowy. Gdy na miejscu zjawili się policjanci okazało się, że kierowca forda miał w swoim organizmie blisko 2,7 promila.

Za każdym razem apelujemy o przekazywanie informacji, dotyczących nietrzeźwych kierujących. Ich nieodpowiedzialność stanowi ogromne zagrożenie, często prowadzące do tragedii. Jeśli mamy możliwość bezpiecznie uniemożliwić takiemu kierowcy jazdę – zróbmy to. Jeśli nie jesteśmy w stanie zabrać kluczyków – zadzwońmy na numer alarmowy 112. Jeśli wiemy, że ktoś notorycznie jeździ po alkoholu – wyślijmy choćby anonimową wiadomość.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

uwaga na truciznę pod nazwą alkohol (2021-07-20 10:40:24)

Niech rząd zezwoli na sprzedaż tej chemia w szkole ,przedszkolu,kościele,niech sprzedaje ta truciznę kto chce.Nie wiem czy władza tego nie widzi co dzieje się ze społeczeństwem,niedługo nie będzie młodego człowieka normalnego niezanurzonego w bagnie.

(2021-07-20 10:11:52)

Tym razem nie było mowy itd.A poprzednio było przyzwolenie?Oj redaktorku,redaktorku.

(2021-07-20 08:05:58)

Było napisać imiona i nazwiska takich jegomościów nie powinna dotyczyć ochrona danych osobowych

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2021-07-16, godz:

  Koncerty Buskiej Orkiestry Zdrojowej

  Lipiec w Busku-Zdroju będzie rozbrzmiewał koncertami Buskiej Orkiestry Zdrojowej pod kierownictwem artystycznym Pawła Korepty. Zapraszamy na buskie lato pełne muzyki.
  Wróć do góry