swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, Do końca roku 193 dni Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wiadomosci

Rehabilitacja po przebytej chorobie Covid-19

Dodane: Marta Data: 2021-06-09 09:42:58 (czytane: 1211)  Wersja do druku

Uprzejmie informujemy, że nasz wniosek skierowany do NFZ w Kielcach o umożliwienie realizacji przez szpital rehabilitacji pocovidowej - ambulatoryjnej, został rozpatrzony pozytywnie, dlatego rozpoczynamy rehabilitację pacjentów po przebytej chorobie Covid-19.

Warunkiem skorzystania z zabiegów, jest posiadanie skierowania na świadczenia rehabilitacyjne po przebytym Covid-19, które wystawia lekarz POZ lub lekarz specjalista. Podstawowym kryterium kwalifikacji do rehabilitacji jest duszność, która ogranicza sprawność pacjenta. Rozpoczęcie rehabilitacji następuje do 6 miesięcy od zakończenia leczenia Covid-19.

Program fizjoterapii ambulatoryjnej obejmuje m.in. konsultację fizjoterapeutyczną wstępną i końcową oraz wizytę terapeutyczną dostosowaną indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Podstawą programu jest:

  • Trening fizyczny: aerobowy i oporowy, w uzasadnionych przypadkach rozszerzony o techniki mobilizacji i ewakuacji wydzieliny, treningi równowagi itd.

  • Edukacja pacjenta z zakresu radzenia sobie z powikłaniami związanym z przebyciem choroby Covid-19 oraz nauka sposobów radzenia z nimi, tak aby ograniczyć ich wpływ na codzienne funkcjonowanie.

Świadczenia realizowane będą w Dziale Rehabilitacji Leczniczej ZOZ przy ul. Bohaterów Warszawy 106 B (dawna szkoła budowlana). Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 536 812 137 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 14:35.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości szybszego powrotu do zdrowia po przebytej chorobie Covid-19.

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronatWróć do góry