Warning: fopen(osoby.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 84

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 84

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 88

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 92

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 92

swietokrzyskie.info

Środa, 29 maja 2024, Do końca roku 216 dni Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Uroczyste odsłonięcie 'Ławeczki Krystyny Jamroz' w Busku-Zdroju

Dnia: 24 04 2024, godz. 18:00

Miejsce: ulica Rzewuskiego obok Sanatorium Krystyna w Busku-Zdroju

W środę, 24 kwietnia 2024 r., o godzinie 18:00, na ulicy Rzewuskiego obok Sanatorium Krystyna odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - uroczyste odsłonięcie rzeźby 'Ławeczki Krystyny Jamroz'.

Tego samego dnia, o godzinie 19:00 w Sanatorium Marconi, odbędzie się koncert "Dla Krystyny". W programie arie, duety i muzyka instrumentalna.

Wystąpią: Roma Owsińska-sopran, Adrian Janus-baryton, Alicja Nowakowska-sopran, Filip Jurkiewicz-baryton, Klara Janus-fortepian przy wsparciu Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia. Oprócz tego, w koncercie wezmą udział Uczniowie ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, Klasa śpiewu prof. Romy Owsińskiej, klasa śpiewu Adriana Janusa.

O godzinie 20:00 zapraszamy na Świetlny Koncert w Muzycznej Tężni. Wstęp wolny.

 

Zobacz


Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków sztuki i kultury do uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach, które będą nie tylko hołdem dla pamięci Krystyny Jamroz, ale także okazją do wspólnego przeżycia piękna muzyki klasycznej.

Krystyna Jamroz, jedna z najwybitniejszych śpiewaczek w powojennych dziejach polskiego teatru operowego, na zawsze wpisała się w historię Buska-Zdroju dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Muzycznemu noszącemu jej imię. Urodziwa, zgrabna, obdarzona niezwykłym wdziękiem i czarem osobistym, Jamroz poświęciła swoje życie operze, a scena była dla niej życiem i powołaniem. W 2023 roku minęło 100 lat od dnia jej narodzin, co stanowi ważny moment do uhonorowania jej pamięci.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków sztuki i kultury do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości, podczas której będziemy mogli uczcić pamięć tej wybitnej artystki, która na zawsze zapisała się w historii polskiej opery i Buska-Zdroju.

Zadanie pt. "Ławeczka Krystyny Jamroz" wraz z ożywieniem jej postaci za pomocą projekcji multimedialnej współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło: Tężnia Busko-Zdrój


Odslon: 529

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2024-05-30, godz: 13:00

Mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs MKS Neptun Końskie

Już w najbliższy czwartek, 30 maja o godz. 13:00 zapraszamy wszystkich kibiców na mecz 31 kolejki RS Active IV Ligi. Drużyna AKS 1947 Busko-Zdrój podejmie na własnym boisku rywali z MKS Neptun Końskie.

Wróć do góry