swietokrzyskie.info

Środa, 01 lutego 2023, Do końca roku 333 dni Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

'Goła baba' w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

Dnia: 02 12 2022, godz. 18:00

Miejsce: Pińczów

Goła baba i kobieta z parasolką. Dwie różne bohaterki, dwa różne sposoby bycia na scenie i jedna Joanna Szczepkowska, która stosując terapię przez śmiech opowie Wam o rzeczach ważnych i aktualnych. Już 2 grudnia, na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, wystąpi Joanna Szczepkowska z monodramem "Goła baba". Zafunduj sobie dużo uśmiechu na Mikołaja i spędź czas z dobrym teatrem.

Zobacz

„Goła Baba” to monodram, a raczej „monokomedia” napisana przez Joannę Szczepkowską, która swoją premierę miała 5.04.1997 na deskach Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Grana jest od 1997 roku na scenach całej Polski i w wielu innych krajach. Aktorka gra dwie, zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej – jedna, idealistka, uprawia sztukę „nieskażoną”, czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności, druga to uosobienie szmiry i bezczelności, a jej „sztuka” to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny streaptease.

Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, publiczność jest istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru. Niespodziewana pointa sztuki stawia widza przed pytaniem, czy to z czego się zaśmiewał, nie jest też ludzkim dramatem.

Bilety w cenie 45 zł do nabycia w sekretariacie PSCK oraz poprzez serwis biletyna.pl👇

👉 https://biletyna.pl/spektakl/Gola-Baba-monodram-Joanny-Szczepkowskiej

Źródło: PSCK

 


Odslon: 273

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Wróć do góry