Warning: fopen(osoby.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 84

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 84

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 88

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 92

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 92

swietokrzyskie.info


Niedziela, 23 czerwca 2024, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wystawa Jacka Szostaka w Solcu-Zdroju

Dnia: 19 01 2024, godz. 17:00

Miejsce: GCK przy ul. Partyzantów 8a, Solec-Zdrój

O artyście wypowiadało się wiele osób. Poniżej kilka słów autorstwa dr Sylwii Caban, Profesor Akademii WIT w Warszawie: „Jacek Szostak jest twórcą o wszechstronnych zainteresowaniach. Pracuje intensywnie, dąży do osiągnięcia takiej formy działania, która umożliwi przekazanie widzowi czytelnej wizji świata – świata uporządkowanego, spokojnego, składającego się z nieskończonej ilości okruchów piękna.

Na płótnach Jacka Szostaka widać więcej klasycznego ładu, aniżeli drapieżnych eksperymentów – jednak i te nie są autorowi obce. Malarstwo przedstawiające jest jego obecnym wyborem, chociaż w ramach swojej niepohamowanej ciekawości twórczej sięga także do doświadczeń abstrakcji wyrażonej gestem. Jacek ma już w swoim dorobku niemało zrealizowanych płócien. Poza malowaniem działa też w obszarze rysunku i rzeźby w drewnie oraz glinie ceramicznej.  Inspiracją obiektów przestrzennych jest często sztuka ludowa z całym bogactwem i kolorem form.

 Obrazy, które realizuje od samego początku, są wykonywane zgodnie z rzemiosłem. Tylko takie, jak twierdzi autor, podejście w tworzeniu zagwarantuje ostateczny efekt światła, zbuduje przestrzeń oraz atmosferę dzieła i ostatecznie odda realność. Jacek Szostak poszukuje w swoich obrazach paradygmatu piękna. W jego pejzażach można poczuć nastrój zachęcający do kontemplacji i spokój dający wytchnienie.  Jacek porządkuje rzeczywistość. Autor szuka wysmakowanych gam barwnych szarości, błękitów, zieleni zderzając je z ochrami oraz brązami i budując nasycenie kolorystyczne płótna. Maluje głównie szpachlą, nadając malaturze subtelną, ale widoczną strukturę”.

Zobacz

 

Twórca sam o sobie pisze tak:

"Nazywam się Jacek Szostak. Urodziłem się w roku 1957 w mieście Kielce a wychowałem, mieszkam i pracuję we wsi Nadole będącej obecnie w granicach kurortu Busko-Zdrój.

Z zawodu jestem magistrem inżynierem budownictwa oraz konserwatorem zabytkowych struktur budowlanych. Mimo zasłużonej emerytury nadal prowadzę swoją firmę od 1986 roku oraz pracuję projektując, kierując i nadzorując prace konserwatorskie na obiektach zabytkowych.

Jako absolwent wydziałów budownictwa i architektury Politechniki Lubelskiej i Politechniki Łódzkiej otrzymałem gruntowną wiedzę i dobre przygotowanie z przedmiotów rysunek architektoniczny oraz geometria wykreślna oraz historia sztuki i architektury. Rysunek jest obecny w moim życiu od dzieciństwa, jako pasja i zajęcie zawodowe.

2,5 roku temu po przebytej ciężkiej chorobie przebudziłem się i postanowiłem nie marnować danego mi jeszcze w życiu czasu. Szeroko pojmowane sztuki plastyczne stały się moja pasją. Rysuję, maluję, rzeźbię w drewnie i glinie oraz zajmuję sie drzeworytem, linorytem, snycerstwem, ceramiką oraz metaloplastyką.

Za sobą mam bardzo intensywny czas nauki na warsztatach i plenerach malarstwa oraz rzeźby w drewnie, snycerstwa, metaloplastyki i ceramiki. Tworzę, jako amator związany z pracownią malarstwa, rysunku i ceramiki przy Pińczowski Samorządowym Centrum Kultury w Pińczowie. Moje prace wystawiane były na kilkunastu przeglądach, wystawach zbiorowych i prezentacjach w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Pińczowie i Solcu-Zdroju. Ciągle się uczę i pracuję nad moim warsztatem".

/Jacek Szostak/


Odslon: 2671

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2024-06-21, godz: 21:00

Noc Świętojańska: Plenerowy Spektakl w Młynach i przy BSCK

Przed nami Noc Świętojańska - słowiańskie święto ludowe obchodzone podczas przesilenia letniego, gdy noc jest najkrótsza. To święto witalności, płodności i miłości, pełne pradawnych rytuałów i magicznych obrzędów. W tym wyjątkowym czasie będziemy mieli okazję przenieść się w świat dawnych tradycji dzięki plenerowemu spektaklowi teatralnemu 'Świętojańska Noc Czerwcowa'.

Wróć do góry