Start akcji 'Biegam Bo Lubię' w Busku-Zdroju
2022-04-07 15:25:09

Już w środę, 13 kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Kusocińskiego 1, o godz. 17:30 startuje akcja "Biegam Bo Lubię". Jest to już 13 sezon tej ogólnopolskiej akcji, a pierwszy w Busku- Zdroju, gdzie zajęcia będą się odbywać w każdą środę o tej samej godzinie, aż do listopada 2022r.Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów lekkoatletyki. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni od 16. roku życia, bez ograniczeń wiekowych.

Akcja jest skierowana zarówno do osób początkujących, średniozaawansowanych, zaawansowanych  jak i tych którzy z bieganiem nie mieli nic wspólnego. Podczas zajęć, oprócz treningów biegowych, wykonywane są różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne  i gimnastyczne. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania (głównie na osoby początkujące).

 Zobacz

Celem akcji jest zachęcenie do aktywności fizycznej w różnym wieku i o różnej kondycji.
W zajęciach może wziąć udział każdy, kto chciałyby poprawić swoją sprawność fizyczną oraz kondycję, ale nie wie jak zacząć.

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe spotkania biegowe pod hasłem "Biegam Bo Lubię”.

Zajęcia odbywać będą się na stadionie miejskim w Busku- Zdroju, zaczynając od 13 kwietnia, o godzinie 17:30. Dołącz do nas, przyjdź, pobiegaj, poćwicz z nami a jednocześnie przygotuj się do XXI Biegu Zdrojowego (https://www.facebook.com/events/417287720081238/?ref=newsfeed)
oraz Półmaratonu Buskiego.

Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porad trenerskich dotyczących prawidłowego przygotowania swojego organizmu do wysiłku.

-Dla najaktywniejszych uczestników zajęć przewidziane są koszulki sportowe z logiem akcji - powiedział Damian Sator, były reprezentant Polski w bieganiu, instruktor PZLA.

Więcej o akcji można przeczytać na: https://biegambolubie.com.pl/o-akcji/

Zapraszamy również na lokalny fanpage akcji w Busku- Zdroju,  gdzie na bieżąco będą podawane informacje i publikowane relacje z zajęć : https://www.facebook.com/Biegam-Bo-Lubi%C4%99-Busko-Zdr%C3%B3j-109054038386797

Zapraszamy!

http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=34227