Turniej 'MATA w każdej szkole'
2022-03-26 09:06:33

W dniu 23 marca 2022 r. w Kielcach odbył się inauguracyjny turniej programu "MATA w każdej szkole", którego sponsorem strategicznym jest PZU.


To kolejny z szesnastu turniejów w ramach Dobrej Drużyny PZU, mający na celu wyłonić mistrzów województw, którzy w dniach 27-28 maja w Warszawie będą walczyć o tytuł mistrza i nagrodę główną, czyli matę zapaśniczą.

Każda szkoła biorąca udział w turnieju otrzymała pakiet startowy składający się ze sprzętu sportowego (lina, piłki fitness, skakanki, szarfy). Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki turniejowe i oczywiście medale i dyplomy uczestnictwa.

Zobacz

W Turnieju udział wzięło 80 dzieci, reprezentujących 8 wyselekcjonowanych szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Organizatorzy przygotowali sześć wyczerpujących konkrecji, w których liczyła się siła, szybkość zwrotność i dynamika. Aby osiągnąć sukces, potrzebne było ogromne zaangażowanie ze strony uczestników, serce do walki, jak również wzajemne wsparcie w drużynie.

Zobacz

Publiczną Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu na turnieju reprezentowali: Jurkowska Nadia, Kwiecień Zuzanna, Pola Skrobacz, Wołowiec Martyna, Magdziarz Wiktor, Sebastian Rodenko, Jan Witek, Karol Wołowski, Grabda Kuba. Trenerem i opiekunem tej drużyny był Tadeusz Szkwarek. Wymienieni uczniowie są zarazem zawodnikami sekcji zapaśniczej Miejskiego Klubu Sportowego CZARNI Połaniec, która to sekcja ma na celu m.in. promowanie prozdrowotnych postaw oraz harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży.

 Zobacz

Po rozlosowaniu grup, młodzież z Połańca rywalizowała ze Szkołą Podstawową nr. 20 im. N. Machałowej z Kielce. Pomimo remisu 6 do 6 w punktacji generalnej, ze względu na tzw. małe punkty, w których nieznaczną przewagę mieli nasi rywal, zwycięstwo przypadło reprezentantom Kielc. Następnie reprezentanci Połańca odnieśli dwa kolejne zwycięstwa nad drużynami ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Kielc oraz Szkoły Podstawowej z Raczyc. Zwycięstwa te dały zawodnikom z Połańca możliwość walki o trzecie miejsce, o które rywalizowali ze Szkołą Podstawową im. Antoniego Wacińskiego z Bodzentyna. Po zaciętej walce Bodzentyn wygrał nieznaczna przewagą punktową i tym samym drużyna z Połańca zajęła czwarte miejsce.

 Zobacz

Należy podkreślić, że nasi zawodnicy bardzo chcieli osiągnąć dobry wynik, dlatego emocje sięgały zenitu, a każdy zdobyty punkt był przyjmowany salwami radości. Niestety były również momenty, gdy trzeba było odczuć gorycz porażki. Pomimo zaciętej walki i wielkiego zaangażowania ze strony naszych zawodników, musieli oni w końcu pogodzić się z nieznaczną przewagą dwóch zespołów, którym należą się gratulacje z powodu zwycięstwa, ale przede wszystkim za styl i zachowanie fair play.http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=34153