Utrudnienia w ruchu drogowym
2021-09-17 09:44:46

Komenda Powiatowa Policji w Busku-Zdroju informuje, iż w związku ze zgromadzeniem zaplanowanym na dzień 21 września 2021 roku, które ma się odbyć w okolicy Miejskiego Placu Targowego w Busku-Zdroju możliwe będą utrudnienia w ruchu drogowym.


We wtorek, 21 września 2021 roku w godzinach 15:15 – 19:00 zaplanowane jest zgromadzenie, którego jeden z elementów ma polegać na przechodzeniu po przejściu dla pieszych przez ulicę Stawową i ulicę Objazdową, w okolicy Miejskiego Placu Targowego w Busku – Zdroju. Ulica Objazdowa jest częścią drogi krajowej nr 73 relacji Kielce – Tarnów. Jak deklarują organizatorzy zgromadzenia, samochody mają być przepuszczane co 10 minut. W celu zminimalizowania możliwości wystąpienia utrudnień w ruchu drogowym, policjanci będą kierować na zalecane objazdy.

Dla pojazdów osobowych o masie całkowitej poniżej 3,5 tony, objazd poprowadzony będzie ulicami przez centrum miasta.

Pojazdy ciężarowe jadące od strony Kielc w kierunku Tarnowa, w Busku – Zdroju na Rondzie im. Jana Pawła II kierowane będą na drogę wojewódzką nr 973 w kierunku Nowego Korczyna, tam na drogę krajową nr 79 do skrzyżowania z drogą krajową nr 73 w miejscowości Słupia w gminie Pacanów. Ciężarówki jadące od strony Tarnowa kierowane będą tą samą trasą.        

Kierujących prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem. Zalecana organizacja ruchu ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa.  

Opr. TP
Źródło: KPP Busko-Zdrój
http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=33124