Dwie osoby zatrzymane w związku ze śmiertelnym wypadkiem w podbuskich Mikułowicach
2021-09-16 11:36:04

W podbuskiej miejscowości Mikułowice na lokalnej drodze doszło do śmiertelnego potrącenia 49-letniego mężczyzny. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, pieszy został przejechany przez nieustalonej marki pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia.


Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce we wtorek, 14 września  około godz. 21:30 w  miejscowości Mikułowice na lokalnej drodze. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dostał zgłoszenie, że na jezdni leży nieprzytomny mężczyzna. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że 49 – letni mężczyzna został przejechany przez nieustalonej marki pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu.

 Zobacz

Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Wczoraj od rana trwały intensywne czynności zmierzające do ustalenia przebiegu wypadku, a przede wszystkim do zatrzymania osoby kierującej autem. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, w wieku 41 i 43 lat. Ze względu na stan nietrzeźwości w jakim się znajdowali, dalsze czynności z ich udziałem prowadzone będą w dniu dzisiejszym. Na policyjnym parkingu zabezpieczony został także pojazd, którym poruszali się obaj podejrzewani. Zatrzymani, wcześniej spożywali alkohol ze zmarłym mężczyzną. Śledczy ustalać będą który z nich w chwili zdarzenia siedział za kierownicą pojazdu.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Busko-Zdrój

O wypadku informowaliśmy na naszym portalu w dniu zdarzenia: http://www.busko.com.pl/mikulowice-smiertelne-potracenie-kierowca-zbiegl,,3,1,1,10,33109,n.htmlhttp://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=33121