W trakcie likwidacji plantacji potrącił policjanta
2021-09-15 10:17:06

Nawet 10 lat więzienia może grozić 21- latkowi z gminy Chmielnik, który został zatrzymany w miniony poniedziałek przez mundurowych z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy. Mężczyzna na terenie jednej z posesji potrącił interweniującego funkcjonariusza.Wszystko wydarzyło się w ostatni poniedziałek, w godzinach południowych. Kryminalni z kieleckiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem narkotykowego procederu pojechali do 37- latka z gminy Chmielnik. Według ustaleń funkcjonariuszy, na posesji zajmowanej przez tego mężczyznę miała znajdować się plantacja nielegalnych konopi. Kiedy policjanci potwierdzili swoje informacje i wykonywali czynności, na posesję przyjechał samochodem 21- latek.

 Zobacz

Gdy do kierowcy bmw podszedł funkcjonariusz, młody mężczyzna ani myślał wykonać polecenia i gwałtownie ruszył, potrącając interweniującego policjanta. 21- latek po całym zdarzeniu próbował odjechać, nie patrząc na inne osoby będące na posesji. Jeden z wykonujących czynności policjantów, widząc zagrożenie oddał strzał ostrzegawczy i ucieczka mężczyzny zakończyła się. Kierowca z kajdankami na rękach już po chwili siedział w policyjnym radiowozie. Potrącony policjant trafił do szpitala, gdzie po szczegółowych badaniach okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Zobacz

U 37- latka kieleccy policjanci zabezpieczyli 10 roślin konopi, które już trafiły do laboratoryjnych badań. Od tej ekspertyzy zależeć będzie, jakie ewentualnie w przyszłości mężczyzna usłyszy zarzuty. Młodszy z mężczyzn odpowie przed sądem za potrącenie policjanta oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków, bowiem u niego policjanci zabezpieczyli ponad 30 gramów suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. 21- latkowi może grozić do 10 lat więzienia.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach
http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=33112