Dominika Pawełczyk z UKS 'Miłek Wiślica' Mistrzynią Europy w bilardzie!
2021-08-12 11:00:03

Mistrzostwa Europy w bilardzie, które odbyły się w dniach 1-8 sierpnia 2021r. w Słowenii były bardzo udane dla polskiej reprezentacji. Łącznie zawodnicy z Polski wywalczyli 12 medali w tym 4 złote i wygrali klasyfikację medalową Mistrzostw.

Zobacz

Dużym sukcesem może pochwalić się Dominika Pawełczyk z UKS "Miłek Wiślica", która zdobyła tytuł  Mistrzyni Europy. Z grona 24 zawodniczek, mistrzyń swoich krajów Dominika okazała się najlepszą. W finale odmiany 9 bil pochodząca z Łatanic Dominika Pawełczyk pokonała Rosjankę Aleksandrę Gulejkową 6:1. Trenerem Dominiki jest Szczepan Sekuła.

Zobacz

Dzięki zwycięstwu w Słowenii Dominika wywalczyła kwalifikację na Mistrzostwa Świata Juniorek, które odbędą się w październiku w Austrii.

Przypomnijmy, że nominacja
Dominiki na Mistrzostwa Europy to efekt znakomitych wyników uzyskanych na Mistrzostwach