Spotkania rodzinne 'Rodzina to Siła' - Żyj zdrowo!
2021-07-31 09:20:30

Jak zawsze w sierpniu Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie szeroko otwiera bramy swoich ogrodów zapraszając wszystkie rodziny do twórczego i atrakcyjnego spędzania czasu - wspólnie, radośnie i edukacyjnie - pod baldachimem nieba - na świeżym powietrzu!
W tym roku motywem przewodnim spotkania jest zdrowy styl życia. 15 sierpnia w godz. 12:00-17:00, pod opieką specjalistów, będziecie poznawać tajniki prawidłowego odżywania.

Spróbujecie też swoich sił w carvingu. Wyrzeźbicie w owocach i warzywach najpiękniejsze wzory niczym z Dalekiego Wschodu.

 Zobacz

Przygotowano moc warsztatów.  Będziecie tworzyć sole do kąpieli na bazie naturalnych ziół. Powstaną także Ekoludki. Na tych warsztatach dzieci skutecznie rozwiną swoje zamiłowanie do przyrody. Ekoludki zabiorą do swoich domów. Będą je podlewać, w oczekiwaniu na wyrośnięcie fryzury z trawy.

Na warsztatach czekoladowych uczestnicy zapoznają się z surowymi ziarnami kakao, dowiedzą się w jakim kraju rośnie, jak wygląda i dlaczego jest tak ważne w diecie każdego człowieka. Będziecie tworzyć czekolady o dużej zawartości kakao. Daktylami, figami, rodzynkami i kokosem możecie ozdabiać swoje czekolady. Każdy uczestnik otrzyma zestaw ziaren kakaowca.

Na warsztatach witaminowe love będziecie wykrywać witaminę C. Rozwiążecie zagadki witaminowe w postaci quizu, dzięki któremu poznacie konkretne witaminy i mikroelementy. Nagrodą za rozwiązanie quizu będzie zestaw doświadczalny do samodzielnych eksperymentów w domu. Przygotujecie zdrowe i smaczne przekąski: spaghetti i śruby z marchewki oraz śliwki a’la toffifee. Będziecie też rozwiązywać quiz „Qumam kasze!”

Nie zabraknie też ruchu. Na warsztatach sportowych rozciągniecie mięśnie wspólnie z Koziołkiem Matołkiem.

Energii do rodzinnej zabawy dodadzą wam rześkie napary ziołowe!

Zapraszamy!

Bilet wstępu: normalny 15 zł, rodzinny 45 zł
Kup bilet online
http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=32876