Kolejny weekend pełen wrażeń przed nami!
2021-08-10 13:40:52

Magiczne chwile przed Wami! Zamek Królewski w Chęcinach wraz z zabytkową kamienicą "Niemczówka" zapraszają na niezapomniane emocje podczas weekendu wrażeń w Chęcinach!Startujemy już w piątek o godz. 21:00 z wydarzeniem pn. „Noc na Zamku w Chęcinach”, cieszącym się niesłabnącą popularnością.

Na przybyłych czeka moc ciekawych wydarzeń pod osłoną nocy, m.in. wystrzały z zamkowej artylerii czy spektakularny pokaz teatru ognia, który zapiera dech w piersiach. Duch Białej Damy, choć powinien mrozić krew w żyłach, to przede wszystkim będzie niespodzianką dla najmłodszych. Humorystyczne scenki tematyczne rozśmieszą nawet najbardziej zatroskanych!

 Zobacz

W sobotę i niedzielę, w godzinach otwarcia warowni odbędzie się III edycja wydarzenia pn. „Zioła i Czarownice”! Parking dla czarownic, nauka latania, a także magiczne gry i zabawy dla dzieci to tylko część atrakcji, które Zamek Królewski w Chęcinach przygotował na najbliższy weekend! Po raz pierwszy pojawi się także… czarodziej!

 Zobacz

Ale to nie koniec! Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w zabytkowej kamienicy „Niemczówka” również będzie nadzwyczajnie! O godz.  12:00, 14:00, 16:00 odbędą się prelekcje pt. „Czarownice i czary w dawnych wiekach”, w których będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek historycznych związanych z czarami w przeszłości.

Zapraszamy!
http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=32657