Trzy medale zapaśników z Połańca
2021-03-18 09:41:28

W ubiegły weekend w Białogardzie odbył się II Puchar Polski w zapasach w stylu wolnym, będący jednocześnie drugą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021 - pierwsze eliminacje odbyły się w Siedlcach niecały miesiąc temu.

Zobacz

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, tak sportowym, jak i organizacyjnym. Wzięło w nim udział 197 kadetów reprezentujących 65 klubów z całej Polski. Drużynowo Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec został sklasyfikowany na 7 miejscu. Stowarzyszenie  CENTRUM SIR Staszów na miejscu 42.

Zobacz

Spośród reprezentantów Połańca medalowe miejsca, a tym samym awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wywalczyli  BARTOSZ TOMALA (60 kg) i  DAMIAN SIJKA (71 kg). Obaj zawodnicy powrócili do Połańca z brązowymi krążkami.

Kolejni  zawodnicy CZARNYCH to: Mateusz Śmieszek w kat wag. do 48 kg -5 miejsce, Filip Damm w kat wag. do 51 kg - 8 miejsce i Bartosz Dusza w kat wag. do 55 kg - 9 miejsce. STOWARZYSZENIE CENTRUM SIR Staszów; Dziewit Szymon w kat wag. do 80 kg – 12miejsce, Lewita Jarema w kat do 71 kg – 25 miejsce.

Zobacz

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu, i życzymy dobrego przygotowania się i sukcesów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w czasie której zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na imprezy mistrzowskie.

Zobacz

Drugim turniejem rozgrywanym równolegle był Puchar Polski Juniorek w obsadzie międzynarodowej. Na białogardzkich matach wystąpiły 23 reprezentacje krajowych klubów i dwie z Czech i Ukrainy.  W turnieju tym CZARNYCH reprezentowała OLIWIA SZEWCZYK, która  wywalczyła srebrny medal.Stowarzyszenie CENTRUM SIR Staszów Natalia Bednarska która została sklasyfikowana na 5 miejscu.

Zobacz

Dziewczęta podczas tego turnieju zaprezentowały wysoką formę i wielkie serce w dążeniu do osiągnięcia upragnionego zwycięstwa.  Serdecznie gratulujemy Oliwi medalu, a Natalii woli walki i życzymy równie dobrego wyniku w Mistrzostwach Polski. Szkoleniowcami zawodników są; Tadeusz Szkwarek i Wiktor Skrobacz.