'Na wnuczka' – nie oszustwo, a rozbój!
2021-02-23 14:30:23

Szybka reakcja, sprawny obieg informacji oraz dobrze skoordynowane działania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie doprowadziły do zatrzymania sprawców rozboju. Ofiarą przestępstwa padła 94-latka, podejrzani o ten czyn to 42-letnia wnuczka kobiety oraz jej partner.


Wszystko działo się w sobotę. To wtedy dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 94-letniej mieszkanki gminy Wodzisław. Według jej relacji, tamtego dnia odwiedziła ją wnuczka wraz ze swoim partnerem. Wizyta jednak nie okazała się przyjemna. W pewnym momencie mężczyzna zażądał od 94-latki pieniędzy za podwiezienie wnuczki. Kobieta wyjęła z kieszeni plik banknotów, a 42-latek widząc pieniądze, wyrwał je z rąk staruszki i uciekł. W tej samej chwili do 94-latki podeszła jej 42-letnia wnuczka, która szarpiąc ją i wykręcając dłonie, odebrała jej kolejny plik banknotów. W sumie łupem zbójeckiej pary padło 2400 złotych.

Seniorka o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomiła policję. Sprawne działania służby dyżurnej, zaangażowanie patroli i punkty kontrolne na możliwych trasach poruszania się sprawców doprowadziły do zatrzymania samochodu, którym poruszał się 42-latek. Jego partnerki jednak w pojeździe nie było. Tej samej nocy kobieta została zatrzymana w podjędrzejowskiej miejscowości, gdzie z pomocą przypadkowo zatrzymanego kierowcy próbowała dotrzeć do miejsca zamieszkania.

Rówieśnicy trafili do policyjnej celi, część pieniędzy została odzyskana. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Źródło: KPP w Jędrzejowie


http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=31960