Świętokrzyskie muzea zapraszają
2021-02-01 14:43:47

Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Wsi Kieleckiej – od 1 lutego te świętokrzyskie instytucje kultury zapraszają zwiedzających.


Według obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa muzea oraz galerie sztuki mogą od dziś rozpocząć funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zobacz

Muzeum Wsi Kieleckiej otwiera dla zwiedzających Park Etnograficzny w Tokarni. Wnętrza obiektów nie będą dostępne, jednak muzeum zaprasza na piękne spacery po pięciu unikatowych sektorach skansenu. Warto udać się także nad Czarną Nidę oraz na spacery do lasu. W dniu ponownego otwarcia Parku Etnograficznego w Tokarni (1 lutego) wstęp będzie bezpłatny.

Muzeum Narodowe w Kielcach ponownie będzie dostępne do zwiedzania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.
Godziny otwarcia:

  • Dawny Pałac Biskupów Krakowskich: wtorek – niedziela godz. 9.00 – 17.00 (poniedziałek – nieczynne)
  • Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku: wtorek – niedziela godz. 8.00 – 16.00 (poniedziałek – nieczynne)
  • Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego: poniedziałek – piątek godz. 8.00 – 16.00, niedziela – godz. 8.00 – 16.00 (sobota – nieczynne)
  • Muzeum Dialogu Kultur: poniedziałek – piątek – godz. 8.00 – 16.00, niedziela – godz. 10.00 – 18.00 (sobota – nieczynne)
    Regulamin zwiedzania

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu także otwiera się dla publiczności. 1 lutego muzeum zaprasza na darmowe zwiedzanie w godzinach 13.00 – 15.00. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia znajdują się w zakładce Godziny otwarcia  Zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zwiedzania Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

Decyzja o otwarciu muzeów i galerii sztuki została oparta na analizach świadczących o dobrym przygotowaniu tych instytucji do przestrzegania wytycznych ograniczających ryzyko zakażeń do minimum. Uwzględniono również raporty międzynarodowych organizacji muzealnych, tak w zakresie społecznego oddziaływania muzeów, jak również ich przygotowania do wypełniania wymogów sanitarnych.

Źródło: swietokrzyskie.prohttp://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=31835