Odpowiedzą za kłusownictwo
2021-01-20 15:13:38

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o kłusownictwo.


Wczoraj tuż po godzinie 14.30 staszowscy policjanci poinformowani zostali przez leśników o tym, że na terenie lasu w obrębie miejscowości Suchowola zauważyli dwóch mężczyzn, którzy rozdzielali martwą sarnę. Jednego z nich ujęli, natomiast drugi uciekł.

Ujęty na miejscu 56-latek tłumaczył leśnikom, że idąc przez las zauważyli leżącą we wnykach martwą sarnę i chcieli zabrać z niej po kawałku mięsa dla swoich psów. Na miejsce przybyli staszowscy i połanieccy policjanci, którzy zastali skórę zwierzęcia z kawałkiem mięsa, natomiast pozostałą cześć zwierzęcia zabrał uciekający mężczyzna. W niespełna trzy godziny po otrzymaniu informacji o zdarzeniu kryminalni ze Staszowa zatrzymali drugiego z mężczyzn. Mieszkańcy gminy Osiek w wieku 56 i 52 lata minioną noc spędzili w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywanych dziś czynności prawda ujrzała światło dzienne. 56- latek przyznał, że wspólnie ze swoim 52- letnim towarzyszem założyli wnyki, na które złapała się sarna.

Dziś dwaj kłusownicy usłyszeli zarzuty. Do których popełnienia się przyznali. Za czyny, których się dopuścili przyjdzie im odpowiedzieć przed sądem. Za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do tego ustawodawca przewidział karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Staszowie
http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=31781