Bartosz Tomala wywalczył Wicemistrzostwo Polski w zapasach
2020-12-03 11:20:55

W miniony weekend to jest 27-29 listopada 2020 roku w Zgierzu odbyły się IX Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Solidną dawkę emocji zaserwowała nam najmłodsza grupa wiekowa sztuki zapaśniczej (roczniki 2006 - 2008).

Do Zgierza przyjechało 242 zawodników reprezentujących 65 klubów z całej Polski. Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec reprezentowało 4 zawodników, spośród których świetnie zaprezentował się BARTOSZ TOMALA.

Zobacz

Zawodnik w kategorii wagowej do 62 kg wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski na rok 2020. Przeciwnikiem w walce finałowej zawodnika z Połańca okazał się jak na tak młody wiek utytułowany zawodnik LKS Mazowsze Teresin Bartłomiej Nowakowski. Zawodnik potwierdził, że jest najlepszym zapaśnikiem kat do 62 kg w kraju. W sumie to już jego 6 medal MP młodzików (trzy lata z rzędu wygrywał w stylu klasycznym, a dwa medale złote i jeden srebrny w stylu wolnym).

Zobacz

Śmiało można powiedzieć że finały i półfinały rozgrywane w niedzielę zachwyciły nawet tych najbardziej wybrednych miłośników i sympatyków zapasów, ponieważ poziom wyszkolenia technicznego jaki prezentowali podczas mistrzostw młodzicy zadziwiał i odzwierciedlał solidną pracę i przygotowanie w klubach.

Zobacz

Ponadto w barwach Połańca na tych Mistrzostwach wystąpili i kolejno miejsca zajęli: w kategorii wagowej do 38 kg Jakub Szkwarek, który wywalczał 17 lokatę, w kategorii wagowej do 57 kg oraz Bartosz Dusza, który wywalczył 22 lokatę. Trenerem w/w zawodników jest Tadeusz Szkwarek. Natomiast w kategorii 48 kg walczył Mateusz Śmieszek, który zajął 25 lokatę. Trenerem Mateusza jest Wiktor Skrobacz.

Zobacz

Mistrzostwa przechodzą do historii i w tym miejscu należą się słowa uznania organizatorom za perfekcyjnie przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.