Zatrzymanie pijanego kierowcy
2020-11-25 09:09:01

We wtorek, 24 listopada pińczowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 33-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 Zobacz

Mundurowy z jednostki w Pińczowie jadąc wczoraj jedną z dróg w gminie Michałów, zauważył przed sobą niebezpiecznie jadącego kierującego oplem. Po chwili kierujący autem na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i wpadł do przydrożnego rowu. Policjant natychmiast się zatrzymał, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Okazało się jednak, że w oplu jest sam kierujący, który nie odniósł żadnych obrażeń. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, dlatego też funkcjonariusz zabrał mu kluczyki od auta i wezwał na miejsce patrol policji. 33-letni mieszkaniec gminy Michałów w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu. W takim stanie zdążył już przejechać kilkanaście kilometrów z domu w kierunku Pińczowa, gdzie miał umówione spotkanie.  

Zobacz

Policja po zatrzymaniu prawa jazdy skieruje sprawę do sądu, który może w tym przypadku orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoką grzywnę.

Źródło: KPP w Pińczowie

http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=31547