Rozbójnik został tymczasowo aresztowany
2020-09-24 11:44:58

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali 38-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Sprawca w nocy z niedzieli na poniedziałek zaatakował kobietę, a następnie wyrwał jej torebkę. Agresor decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.


Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na jednej z ulic w Jędrzejowie. Wtedy to, do wracającej z zakupów kobiety podszedł mężczyzna. Po krótkiej wymianie zdań kilkukrotnie uderzył on 40 –latkę, a następnie wyrwał jej torebkę, w której znajdowały się dokumenty, gotówka oraz telefon komórkowy.

 Zobacz

Po tym wszystkim sprawca uciekł. Chwilę później na miejsce zdarzenia dotarli policjanci. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg niezbędnych czynności. Dzięki nim śledczy szybko ustalili tożsamość podejrzanego o napaść, a także jego miejsce pobytu. O godzinie 8:00, 38 –letni mieszkaniec Jędrzejowa znajdował się w rękach miejscowych kryminalnych. Dziś mężczyzna trafił przed oblicze sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za rozbój ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr: MK
Źródło: KPP w Jędrzejowie


http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=31273