Mistrzostwa polski juniorów przechodzą do historii
2020-09-18 09:40:01

W dniach 11 i 12 września w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach. Na mistrzostwach doskonale zaprezentowali się zawodnicy z naszego regionu - zapaśnicy z klubu MKS CZARNI Połaniec oraz CENTRUM Staszów.

Wywalczyli oni aż trzy medale, w tym jeden złoty. Na najwyższym stopniu podium stanął Karol Czegus zdobywając złoto a tym samym tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 65 kg. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii do 79 kg przypadł Jakubowi  Władczykowi, który również reprezentował CZARNYCH. Natomiast dla CENTRUM Staszów brąz w  kategorii do 74 kg brąz wywalczył  Klaudiusz Sobieniak.

Zobacz

Zobacz

O brązowe medale w kategorii 57 kg walczył Patryk Jurkowski oraz w kategorii wagowej 97 kg Dominik Wolak zawodnicy CZARNYCH, niestety musieli oni uznać wyższość rywali i został ostatecznie sklasyfikowani na V-tych miejscach.

Warto także poinformować o występach pozostałych zawodników z CENTRUM Staszów: Norbert Ogórek w kategorii do 86 kg  zajął ósme miejsce, natomiast  Mateusz Grzybowski w kat. do 70 kg uplasował się na miejscu dziesiątym.

Zobacz

Zobacz

W Klasyfikacji drużynowej zawodnicy MKS CZARNI Połaniec na 43 startujące reprezentacje klubowe sklasyfikowani zostali na V-miejscu z sumą 40 zdobytych punktów, a CENTRUM Staszów na X-miejscu z sumą 21 pkt. Trenerami i opiekunami wyżej wymienionymi zawodnikami są Wiktor Skrobacz oraz Tadeusz Szkwarek.

Zobacz

Zobacz

Warto również wspomnieć o organizacji Mistrzostw, nad którymi honorowy patronat objął prezydent miasta – Andrzej Sitnik. W Siedlcach gościł także prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, medalista olimpijski – Andrzej Supron, który gratulował zwycięzcom i ich trenerom.