Obóz zapaśniczy na Węgrzech
2020-08-11 09:17:21

Na przełomie lipca i sierpnia zapaśnicy MKS Czarni Połaniec wzięli udział w zgrupowaniu szkoleniowym, jakie odbyło się w Balatonmariafurdo na Węgrzech.


Zobacz

Podstawowym celem zgrupowania były wspólne treningi naszych zawodników oraz zapaśników z Węgier. Nie bez znaczenia jednak było również miejsce w którym zgrupowanie się odbyło. Położne niemal nad samym brzegiem pięknego Balatonu. Balatonmariafurdo oraz piękna pogoda sprawiły, że nasi zapaśnicy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, sport z rekreacją i z radością oddać się wszelkim atrakcjom, jakie cudowne plaże Balatonu i samo jezioro oferują.

Zobacz

 Zobacz

Nasza ekipa została również zaproszona, w charakterze obserwatorów, do udziału w wielkim wydarzeniu sportowym, jakie w tym czasie miało miejsce nad Balatonem, a mianowicie do obserwowania Mistrzostw Węgier w Zapasach na Piasku. Nasi zawodnicy byli pod wielkim wrażeniem tego, jak wielką popularnością wśród publiczności cieszą się te zawody.

Zobacz

Zgrupowanie, jak również  towarzysząca mu atmosfera wakacji i wypoczynku, sprzyjało zawieraniu wielu nowych znajomości. I choć język polski i węgierski bardzo się od siebie różnią, to jak mówi stare przysłowie: „Polak Węgier dwa bartniki”, i zawsze jakoś udaje się dogadać powiedział trener zapaśników Tadeusz Szkwarek.

Zobacz

Na zakończenie zgrupowania gospodarz a zarazem trener József Szabó zorganizował drużynowy turniej zapaśniczy Polska – Węgry, w którym to turnieju nasz ekipa pokonała węgierską stosunkiem zwycięstw 4:3. 

http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=31044