Trudna akcja strażaków
2020-06-30 10:54:28

W niedzielę, 28 czerwca 2020 r. około godz. 9:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że do zbiornika na nieczystości wpadł koń.


Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Staszowie oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych.

 akcja_strazakow_2.jpg

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w zbiorniku na nieczystości składającym się z betonowych kręgów znajduję się uwięzione zwierzę. Nad powierzchnię ziemi wystawała jednie głowa i przednie nogi konia.

akcja_strazakow_4.jpg 

Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu około 0,5 m3 nieczystości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia koparko-ładowarki z Zakładu Gospodarki Komunalnej z Bogorii przystąpiono do rozkopywania studni oraz demontażu betonowych kręgów.

akcja_strazakow_3.jpg 

akcja_strazakow_1.jpg 

W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybył lekarz weterynarii, pod nadzorem którego  zwierzę zostało wydobyte na powierzchnię. Dzięki profesjonalnej akcji ratowniczej zwierzęciu nic poważnego się nie stało i po kilkunastu minutach od wydobycia stało już na własnych nogach. W akcji trwającej ponad 3 godziny udziały brały 4 zastępy z jednostek ochrony przeciwpożarowej.

źródło: www.straz.kielce.pl
http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=30829