Mężczyzna podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym aresztowany
2020-06-23 14:10:22

W czwartek, 18 czerwca 2020r. Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 46 – letniego mężczyzny.


Mieszkaniec gminy Gnojno podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem jest śmierć 65 – letniego sąsiada. Zdarzenie miało miejsce na początku ubiegłego tygodnia.

W miniony poniedziałek wieczorem 65 – latek przyszedł w odwiedziny do swojego 46 – letniego sąsiada. Tam obaj mieszkańcy gminy Gnojno wspólnie spożywali alkohol. We wtorek po południu 46 – latek powiadomił służby ratunkowe, że na terenie swojej posesji, w budynku gospodarczym znalazł martwego sąsiada. Jak opowiadał, wcześniej 65 – latek był pijany, kilkakrotnie się przewrócił, spadł nawet ze schodów, ale odmówił wezwania pogotowia ratunkowego.

Rzekomo miał tłumaczyć, że nic mu nie będzie. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły lekarz sądowy. Przeprowadzone oględziny wykazały, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić. Właściciel posesji, na której doszło do tragedii został zatrzymany.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły Prokuraturze Rejonowej w Busku – Zdroju na przedstawienie mieszkańcowi gminy Gnojno zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem jest śmierć człowieka.      

W czwartek, 18 czerwca Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem jest śmierć człowieka kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 5 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Busku - Zdroju http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=30786