Warsztaty plakatu filmowego
2020-05-22 09:44:27

Warsztaty plakatu filmowego to kolejna propozycja Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury w ramach projektu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę”.


Po raz kolejny twórczość filmowa pińczowianina Andrzeja Barańskiego będzie okazją do edukacji kulturalnej - tym razem skupionej na sztukach plastycznych.

PSCK ogłosiło nabór na 20-godzinne warsztaty plakatu on-line.
Zajęcia będą bezpłatne, a jedynym warunkiem jest ukończone 15 lat.
Zajęcia zwieńczy wystawa w przestrzeni miejskiej Pińczowa.


Celem warsztatów, które odbędą się w dniach 4 - 25.06.2020. jest popularyzacja formy wyrazu artystycznego jakim jest plakat, a zwłaszcza plakat filmowy. Warsztaty nawiązywać będą do  filmowego dorobku pińczowianina Andrzeja Barańskiego. Poprzez krótkie ćwiczenia, prowadzone równolegle do głównego zadania, uczestnicy będą mieli możliwość kształtowania wyobraźni plastycznej oraz zdolności wizualnej interpretacji opartej na metaforze tak charakterystycznej dla plakatu filmowego.

 Zobacz

Liczba miejsc jest ograniczona

Warsztaty poprowadzi  Kasia Korpus- Mielczarek, która zajmuje się projektowaniem architektury wnętrz oraz grafiki reklamowej i plakatów. Obok tego prowadzi też bloga z pogranicza projektowania i lifestyle’u. Ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki  Śląskiej w Gliwicach. Po studiach pracowała w biurach projektowych na Śląsku, w Warszawie i Dublinie.

Projekty powstałe w ramach warsztatów zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej Pińczowa tworząc wyjątkową wystawę towarzyszącą I Festiwalowi Filmu Andrzeja Barańskiego, który w formie kina samochodowego, planowany jest na sierpień tego roku.

Przydatne linki:

do rejestracji - https://tiny.pl/778qt do ankiety - https://tiny.pl/778c4 do regulaminu - https://tiny.pl/7789d

Warsztaty są bezpłatne, zorganizowane w ramach projektu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę” w ramach Programu Edukacja Kulturalna. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
(źródło: PIK)http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=30586