Zaostrzenie przepisów w Polsce. Zakaz wychodzenia z domu!
2020-03-24 14:11:42

W nowym rozporządzeniu zaostrzono zakaz wychodzenia z domu. Wyjątkami są sytuacje, w których musimy opuścić mieszkanie, np. wizyta w aptece, wyjście do pracy, wyprowadzenie psa. Zakaz nie obejmuje pomocy najbliższym, osobom starszym. Nie będziemy wprowadzać specjalnych stref.


Dodatkowe środki ochrony (np. maseczki) na razie nie są potrzebne. Apeluję do władz różnych miast, by w każdym autobusie co drugie miejsce było wolne. Ograniczamy liczbę osób uczestniczących w nabożeństwa do pięciu (nie licząc księży) – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

komunikat_kancelarii_premiera.jpg


Zakaz wychodzenia z domu nie obowiązuje, jedynie w pilnych sytuacji, zgromadzenia muszą zostać ograniczone do 2 osób, przy czym nie dotyczy to jedynie rodzin. W przypadku zgromadzeń religijnych podczas nabożeństw w świątyni (poza duchownym) może przebywać maksymalnie 5 osób, dotyczy to również nabożeństw pogrzebowych.

Kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tys. zł.

W działaniach weryfikujących policji pomoże wojsko.

Rozporządzenie to obowiązuje od dziś do 11 kwietnia 2020r., jego celem jest ograniczenie ryzyka zachorowania, a także ma dać możliwość normalnego powrotu do pracy po Świętach Wielkanocnych.












http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=30233