Kolejne litry krwi oddane przez strażaków
2020-02-17 10:10:33

W sobotę, 15 lutego 2020 r. w godzinach 9:30 – 13:30 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju, odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK nr 998 „ Straż Życia” działający przy OSP w Mikułowicach.


 Zobacz

Straży ochotnicy uczestniczący w szkoleniu podstawowym, a także mieszkańcy regionu wykazali się godną naśladowania postawą i licznie przybyli do mobilnego punktu poboru krwi „Krwiobusu” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, chcąc podzielić się tym co najcenniejsze własną krwią. Do oddania krwi zgłosiło się wielu chętnych. Spośród tego grona, darem życia udało się podzielić 30 osobom. Łącznie zebrano 13 500 ml krwi.

 Zobacz

Zobacz

Zobacz

Przy współpracy z Komendantem Powiatowym PSP w Busku-Zdroju bryg. Arturem Brachowiczem udało się nam zorganizować kolejną akcję honorowego krwiodawstwa. Chęć pomocy drugiemu człowiekowi to cecha bliska każdemu strażakowi – powiedział koordynator akcji Wojciech Lasia.

Zobacz

Zobacz

Pamiętajmy!
Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia w najtrudniejszych dniach życia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować czyjeś życie.

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy.http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=30033