Biały proszek w portfelu 25 – latka
2020-01-21 09:03:34

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w nocy 20 stycznia 2020r. zatrzymali 25 – letniego mężczyznę. On oraz 22 – latek podróżowali osobowym volkswagenem, w którym policjanci znaleźli portfel, a w nim biały proszek w papierowym zawiniątku.Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to mefedron o wadze 3 gramów. Starszy z mężczyzn przyznaje, że portfel jest jego, ale nie wie skąd tam wziął się biały proszek. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 Zobacz

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy dzisiejszej nocy pełnili służbę na terenie gminy Busko – Zdrój. W jednej z podbuskiej miejscowości, w osobowym volkswagenie zauważyli 25 – latka, którego wcześniej wielokrotnie zatrzymywali za posiadanie narkotyków lub substancji psychotropowych. Postanowili pojazd zatrzymać do kontroli drogowej. W samochodzie podróżowały dwie osoby: 25 – letni pasażer oraz 22 – letni kierujący. W trakcie przeszukania auta funkcjonariusze znaleźli w schowku w drzwiach od strony pasażera portfel, a w nim biały proszek w papierowym zawiniątku. Starszy z mężczyzn tłumaczył stróżom prawa, że portfel jest jego, ale nie wie skąd tam wziął się biały proszek. Kryminalni po przebadaniu na testerze narkotykowym zabezpieczoną substancję zidentyfikowali jako mefedron o wadze 3 gramów. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj będzie składał wyjaśnienia w tej sprawie.

 Zobacz

Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczony proszek to substancja psychotropowa to mężczyźnie za może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Busko-Zdrój 


http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=29912