XV Konkurs Włoskiej Sztuki Kulinarnej 'Arte Culinaria Italiana'
2020-01-23 09:00:02

W dniu 14 marca 2020 roku odbędzie się włoskie wydarzenie kulinarne pod honorowym patronatem Ambasady Włoskiej w Warszawie, Burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, patronatem merytorycznym Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Greckiego Stowarzyszenia Kucharzy Poland Branch Office oraz z udziałem Partnera konkursu Bellavita Expo The Excellence of Italy Warsaw 2020.


Jubileuszowa edycja konkursu  odbędzie się w Hotelu ****Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness, który został już po raz drugi współorganizatorem tego konkursu.

 Zobacz

Autorem  i pomysłodawcą konkursu jest Giancarlo Russo – najbardziej znany włoski szef kuchni, restaurator i autorytet z zakresu kuchni włoskiej w Polsce. Oficjalny kucharz Episkopatu Polski przygotowujący dania m.in. dla Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz delegacji z Watykanu podczas pielgrzymek do Polski.

Arte Culinaria Italiana jest imprezą cykliczną odbywająca się  od 2001 roku w różnych hotelach i restauracjach w całej Polsce. Po 5 letniej przerwie, w 2016 roku konkurs wrócił w szeregi najważniejszych wydarzeń kulinarnych w kalendarzu imprez gastronomicznych w Polsce. Konkurs ten służy promocji obiektów hotelarsko-gastronomicznych związanych z kuchnią i kulturą włoską oraz prezentacji firm oferujących wysoko jakościowe produkty.

Konkurs włoskiej sztuki kulinarnej to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych odbywających się w Polsce, a uczestnicy konkursu to kucharze z wielu najlepszych i uznanych restauracji i hoteli z całej Polski. Podczas konkursu spotkają się największe autorytety kulinarne w Polsce, młodzi adepci sztuki kulinarnej, znane gwiazdy telewizyjne oraz pasjonaci kuchni włoskiej . Do konkursu dla profesjonalistów zgłaszają się ekipy z hoteli i restauracji z całej Polski , spośród których jury selekcyjne wyłoni 12 najlepszych ekip na podstawie przesłanych zgłoszeń według wytycznych w regulaminie konkursowym.

Podczas XV edycji młodzi kucharze przygotują do oceny jury trzy dania konkursowe według zasad kulinarnych obowiązujących w  kuchni włoskiej. Pierwsze danie to makaron marki Perino, drugie danie- polędwica wołowa marki Sokołów oraz deser na bazie produktów nabiałowych marki Debic.

Jako uatrakcyjnienie wydarzenia odbędzie się także konkurs dla Gwiazd - znanych postaci telewizyjnych, które przygotują do oceny jury VIP  dwa dania konkursowe. Tym razem Gwiazdy zmierzą się z przygotowaniem pierwszego dania - makaronu Perino z obowiązkowym użyciem do niego  polędwiczki wieprzowej Sokołów  oraz  drugiego dania konkursowego - deseru Debic. Zobaczymy w akcji m.in. : Agnieszkę Rylik, Dorotę Gardias, Joannę Kurowską, Izabelę Trojanowską ,Zygmunta Chajzera, Pawła Stasiaka, Sebastiana Wątrobę ,Luigi Pagano czy Tomasza Kozłowicza .

Organizacja konkursu w Słonecznym Zdroju to nie tylko wyróżnienie dla hotelu, ale również ogromne zaufanie- biorąc pod uwagę, iż jest to jubileuszowa XV edycja konkursu. Po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć „śmietankę” polskiej gastronomii. To bardzo dobra okazja do promocji nie tylko hotelu ale również wspaniałego dziedzictwa kulinarnego naszego regionu. – informuje Kamil Wojciechowski – kierownik sprzedaży i marketingu Hotelu**** Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness.

Serdecznie zapraszamy
Giancarlo Russo
Dominik Błażewiczhttp://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=29905