Szczęśliwy finał poszukiwań
2019-11-07 10:51:33

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz funkcjonariusze PSP i druhowie z OSP w Kijach i Włoszczowicach wzięli wczoraj udział w poszukiwaniu zaginionego 36-latka. Dzięki sprawnym działaniom mężczyzna został szybko odnaleziony i przekazany pod opiekę ratowników medycznych.Wczoraj przed godziną 12.00 pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca gminy Kije. Mężczyzna miał wyjść z domu rano ok. 08.00 i nie powrócić do domu pomimo panującego chłodu. Największe obawy wzbudzał jednak fakt, że zaginiony był schorowany i  nigdy wcześniej nie opuszczał domu na tak długo. Mundurowym nie pozostawało nic innego jak natychmiast rozpocząć poszukiwania z zaangażowaniem maksymalnej liczby osób. Do sprawdzenia był bowiem olbrzymi obszar z przewagą lasów i pól uprawnych, a czas naglił z uwagi na szybko zapadający zmrok.

Ponad 20 policjantów i drugie tyle strażaków rozpoczęło rozpytywanie mieszkańców i przeczesywanie okolicznych pól i lasów. Działania przyniosły szybki efekt, bo już po 2 godzinach mężczyzna został odnaleziony w odległości ok. 2 kilometrów od domu. Zagubiony i nieco przestraszony 36-latek schował się pod drzewem na skraju lasu i pól.

Tylko dzięki zaangażowaniu tak dużych sił i znajomości topografii terenu można było pomóc mężczyźnie. W przypadku gdyby rodzina zwlekała z powiadomieniem Policji jego poszukiwania na pewno byłyby trudniejsze, a ich efekt trudny do przewidzenia. Najprawdopodobniej mężczyzna sam nie poradziłby sobie po zmroku. Na szczęście został odnaleziony dość szybko i nic mu się nie stało.

Warto zaznaczyć, że w ciągu 3 dni to już drugie tego typu działania w Pińczowie. W poniedziałek pińczowscy policjanci wsparci funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach, również po ok. 2 godzinach poszukiwań na terenie miasta oraz pól i lasów, odnaleźli zaginionego 35-letniego mieszkańca Pińczowa. W obu przypadkach o sukcesie zadecydowało zaangażowanie dużej liczby mundurowych i szybkość podejmowania odpowiednich decyzji.

 Zobacz

Źródło: KPP Pińczów


http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=29584