Podsumowanie meczu AKS 1947 Busko-Zdrój z CZARNI Połaniec (2:4)
2020-09-01 09:00:33

W niedzielę, 30 sierpnia 2020r. o godzinie AKS 1947 Busko-Zdrój przegrał na własnym stadionie mecz IV Ligi Świętokrzyskiej z drużyną CZARNI Połaniec. wynikiem 2:4.

Dwie bramki dla AKS zdobyli: Mateusz Janiec w 76 minucie i Piotr Gardynik w 81 minucie spotkania.

Zobacz

AKS 1947 Busko-Zdrój mecz rozegrał w składzie: Tomasz Szcześniak, Damian Pietras, Szymon Boś, Mateusz Janiec, Radosław Kardas, Jakub Florczyk , Paweł Bandura, Piotr Radwański, Artur Karasek, Piotr Gardynik, Jan Kowalski, Miłosz Jabłoński, Łukasz Mika, Tomasz Raczyński,  Norbert Sinkiewicz.

Zobacz

Zobacz

Trener Mariusz Arczewski na stronie AKS tak podsumował spotkanie: "Czarni jak na lidera przystało zagrali solidnie, wykorzystali nasze błędy i strzelili nam 4 bramki. Myślę, że po tym meczu nie mamy się czego wstydzić, walczyliśmy do samego końca o korzystny wynik. Pierwszą bramkę straciliśmy po pięknym strzale Gębalskiego z dystansu, trudno tu kogoś winić bo wyszedł mu strzał życia. W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, które powinniśmy wykorzystać – zdobyliśmy bramkę, ale sędzia uznał że był spalony. Strata drugiej bramki nie powinna mieć miejsca, daliśmy się ograć w bocznym sektorze, pozwoliliśmy dośrodkować piłkę w pole karne, prosty błąd w kryciu i niestety 0:2. Moi zawodnicy zostawili kupę zdrowia na boisku, udało się odwrócić losy meczu doprowadzając do remisu 2:2, niestety za szybko straciliśmy bramkę na 3:2 i mimo że znów rzuciliśmy się do odrabiania strat to doświadczony zespół z Połańca wyprowadził kontrę, wywalczył rzut karny i tracimy 4-tą bramkę (Tomek jedenastkę obronił, ale przy dobitce był bezradny). Szkoda. Gdybyśmy grali z takim zaangażowaniem w poprzednich meczach mielibyśmy znacznie więcej punktów. Jestem zadowolony z postawy zespołu, pokazali charakter i serce do walki".

Źródło: zdrojbusko.futbolowo.pl