Czego nie robić podczas rozmowy z rekruterem?
2019-09-09 09:00:42

Większość osób przeżywa duży stres przed spotkaniem z rekruterem. Pod wpływem emocji możesz zachowywać się nieadekwatnie do sytuacji. Tylko opanowanie zapewni Ci sukces. Jeśli chcesz osiągnąć pozytywny wynik spotkania rekrutacyjnego pamiętaj, czego pod żadnym pozorem nie wolno Ci robić podczas jego trwania.


 rekrutacja_praca.jpeg

Żucie gumy

Dla wielu osób kwestia żucia gumy w czasie spotkania rekrutacyjnego jest oczywista. Nie wolno tego robić. Wprawdzie czynność ta pomaga rozładować stres, ale zdecydowanie szkodzi w czasie rozmowy o pracę. Sugeruje brak szacunku dla rozmówcy i nieeleganckie maniery.

Ziewanie

Przed tak ważnym przeżyciem, jak rozmowa kwalifikacyjna, trudno Ci zasnąć. Pamiętaj jednak, by w czasie spotkania rekrutacyjnego panować nad objawami niewyspania. Ziewanie może zostać odebrane jako objaw znudzenia i lekceważenia. Czynność ta negatywnie wpłynie na Twój wizerunek w oczach prowadzącego rozmowę kwalifikacyjną.

Zbytnia pewność siebie

Na rozmowę powinieneś przyjść świadom swojej wartości i przekonany, że jesteś najlepszym kandydatem na wybrane stanowisko. Nie możesz jednak przesadzić z pewnością siebie. Osoby przemądrzałe nie robią dobrego wrażenia na rekruterach. Powstrzymaj się od mentorskiego tonu i ironicznych uśmieszków nawet gdy uważasz, że osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną stoi na niższym poziomie intelektualnym niż Ty.

Negatywne komentarze związane z firmą

Nawet jeśli sądzisz, że firma ma przestarzałe wyposażenie lub dojazd do niej wiedzie przez milion dziur i morze błota, nie wspominaj o tym w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Tego rodzaju uwagi wypowiedziane nawet w formie żartu nie przemawiają na Twoją korzyść. Rekruter pomyśli, że skoro już na wstępie nie podobają Ci się pewne elementy, to potem będzie jeszcze gorzej. W efekcie raczej nie zdecyduje się zaprosić Cię na dalszy etap rekrutacji.

Odbieranie telefonu

W czasie spotkania rekrutacyjnego powinieneś wyciszyć telefon. Wymaga tego kultura i szacunek do osób, z którymi rozmawiasz. Sądzisz, że urywające się telefony zbudują Twój wizerunek zapracowanego i rozchwytywanego specjalisty? Rekruter uzna Cię za niekulturalnego ignoranta i nie oceni przychylnie Twojej kandydatury.

Zignorowanie wskazówek rekrutera

Podczas rozmowy telefonicznej, na której osoba prowadząca rekrutację zaprasza Cię na spotkanie, prosi ona o przyniesienie portfolio lub innych dokumentów. Jeżeli nie zastosujesz się do polecenia, wysyłasz komunikat, że nie zależy Ci na zdobyciu pracy.

/Artykuł sponsorowany/
http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=29240