Błędy poszukującego pracy
2019-09-03 09:55:48

Od dłuższego czasu szukasz pracy, wysyłasz CV, przeglądasz setki ogłoszeń, a Twój telefon uparcie milczy. Może dostajesz zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, lecz na nich kończy się Twój kontakt z potencjalnym pracodawcą. Być może robisz coś, co utrudnia Ci znalezienie pracy. Przedstawiamy błędy, które popełniają osoby poszukujące zatrudnienia.




 art_bledy_w_szukaniu_pracy.jpeg

Zbyt mało aktywności

Może Twoje poszukiwania ograniczają się do odpowiedzi na ogłoszenia umieszczone na Pracuj.pl? To nie wystarczy, jeżeli chcesz szukać zatrudnienia z maksymalną efektywnością. Opublikowane w internecie oferty pracy są bardzo ważnym elementem w czasie szukania wakatu, jednak warto wykazać aktywną postawę i wyjść naprzeciw pracodawcy. Wiele firm może nie prowadzić w danym momencie rekrutacji, jednak jeśli przedstawisz odpowiednio swoją kandydaturę, niewykluczone, że Twoja inicjatywa zostanie doceniona.

Szukanie pracy pod presją

Wiele osób zaczyna rozglądać się za pracą dopiero, gdy zostaną zwolnione. Rzadko zdarza się otrzymać wypowiedzenie z dnia na dzień. Na ogół jesteś w stanie wcześniej przewidzieć, że obecny pracodawca może chcieć rozwiązać z Tobą umowę. Dużo lepszym posunięciem jest poszukiwanie nowej pracy będąc wciąż zatrudnionym. Dzięki temu nie będziesz w popłochu łapał pierwszej lepszej oferty, lecz mając świadomość własnej wartości na rynku pracy wybierzesz taką, która rzeczywiście Ci odpowiada. Osoba pracująca znacznie mniej się stresuje podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dzięki czemu prezentuje się bardzo korzystnie. Poszukiwanie pracy przez osobę mającą zatrudnienie jest odbierane przez rekruterów jako objaw ambicji, zaradności i umiejętności przewidywania.

Brak uświadomienia sobie celu poszukiwań

Nim przystąpisz do wysyłania odpowiedzi na oferty pracy zastanów się jakiego zatrudnienia szukasz. Rozważ aspekty pracy, które są dla Ciebie najważniejsze i sam ustal swoje oczekiwania. Dzięki temu będziesz świadomie wybierał ogłoszenia, które Cię zainteresują i łatwiej przygotujesz dostosowane do nich CV czy list motywacyjny. Wysyłanie na ślepo odpowiedzi na wszystkie znalezione oferty pracy i załączanie rekruterom z różnych firm tego samego CV i listu motywacyjnego jest nieefektywne.

Brak przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

Być może jesteś zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne, ale nic z nich nie wynika. Taki stan rzeczy spowodowany jest prawdopodobnie złym przygotowaniem do interview. Zapoznaj się z zadawanymi przez rekruterów pytaniami, przygotuj odpowiedni strój i postaraj się rozluźnić przed rozmową o pracę.

/Artykuł sponsorowany/







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=29231