MKS wygrywa na inaugurację ligi! (video)
2019-08-14 12:06:01

Inauguracja sezonu udana, 3 punkty przyjechały do Buska. Wiedziałem, że to będzie trudne spotkanie, zawsze z beniaminkiem na początku sezonu gra się bardzo ciężko - mówił trener Tomasz Kiciński po zakończeniu meczu

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga buskiego zespołu, 1- 0 do przerwy po pięknym strzale Łukasz Miki, mimo to w pierwszej połowie 100 % sytuacje mieli między innymi Adam Zawierucha, Damian Pietras, Michał Zawadzki, Artur Karasek, Janek Kowalski. Gospodarze wyszli jeden raz z groźną kontrą i zdobyli bramkę, na nasze szczęście po spalonym, która została nie uznana.

Od początku drugiej połowy Orlicz z determinacją naciskał i kilkakrotnie zagrozili bramce buskiej drużyny, jednak bramkarz Tomasz Szcześniak, wielokrotnie świetnie radził sobie z trudnymi interwencjami. Piłkarze MKS-u po przejęciu piłki konsekwentnie groźnie atakowali, czego efektem była  w końcówce  meczu, świetna indywidualna akcja z prawej strony Mateusz Jańca , dogranie w pole bramkowe i wykończenie Michała Zawadzkiego - tak na podsumowanie całego dobrego meczu.

Nie było łatwo, ale dobre rozpoczęcie sezonu 2019/2020 na trudnym terenie.