Pomoc dla Alicji Zwolskiej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju (foto)
2017-07-04 09:06:32

U 10-letniej Ali wykryto guza mózgu, który podczas operacji został usunięty tylko w niewielkim stopniu. Kolejnym etapem leczenia Ali na pokonanie raka jest kosztowna protonoterapia w Monachium w Niemczech.


Rodzice Ali serdecznie dziękują za okazaną pomoc, nawet najdrobniejszą. Do tej pory dzięki Wam, Kochani zostało zebrane już ponad 100 tysięcy zł. Brakuje już niewiele!!

Alicja Zwolska jest uczennicą klasy IIId Szkoły Podstawowej Nr 3 im. płk Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka" w Busku-Zdroju. Ala ma 10 lat i jest bardzo zdolną uczennicą. Od września 2016 zaczęły dokuczać jej bóle głowy i wymioty. Był to bardzo niepokojący sygnał dla rodziców. Po wykonaniu w trybie pilnym TK głowy z kontrastem uwidoczniono zmianę guzowatą linii środkowej okołosiodłowej i okolicy komory III z cechami nadciśnienia śródczaszkowego. Jeszcze tego samego dnia rodzice otrzymali rozpoznanie - nowotwór centralnego systemu nerwowego. W tym samym dniu Alę przewieziono karetką z Kielc do Oddziału Neurochirurgicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie gdzie leczy się do chwili obecnej. Ala jest po kilku operacjach i chemioterapii. W ostatnim czasie stan zdrowia Ali bardzo się pogorszył i konieczna jest kosztowna protonoterapia w Centrum Terapii w Monachium. 

ala.jpg

ala1.png


W kwietniu 2017 roku do Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju zgłosili się rodzice chorej Alicji i ze łzami w oczach poprosili dyrektora szkoły Marka Madetko i wychowawczynię klasy Jadwigę Nowak o pomoc w zorganizowaniu zbiórki pieniędzy na kosztowną protonoterapię w Monachium. Koszt tej formy leczenia rodzice ocenili na 150 000,00 zł, a sami nie są w stanie sfinansować takiej kwoty w tak krótkim czasie. Dyrektor szkoły wraz z wychowawczynią bez wahania zgodzili się na zorganizowanie pomocy dla chorej uczennicy. Pani Jadzia - wspaniały człowiek, bezgranicznie poświęciła się pomocy swojej uczennicy. Dzięki niej machina z pomocą ruszyła, to ona była inicjatorką imprez i różnych form pomocy, której celem było zebranie potrzebnej kwoty na leczenie chorej dziewczynki, potrafiła utworzyć łańcuch ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w działalność charytatywną. Pomoc dla Ali, jej wychowawczyni rozpoczęła pod patronatem Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, której Alicja Zwolska jest podopieczną - nr Subkonta 31279. Z dnia na dzień było coraz więcej ludzi z otwartym sercem, którzy chcieli pomóc. Wraz z dwiema innymi szkołami - Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Broninie wychowawczyni Ali utworzyła „Komitet Społeczny Pomagamy Ali”- nazwa zbiórki „Pomóżmy Ali zwalczyć raka glejaka” Nr zbiórki publicznej: 2017/1931/KS z siedzibą w Szkole Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju. 

http://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=24619